Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak her ay düzenli olarak yapılan ilçe istişare toplantısı bu ay Akdağmadeni Ülkü Ocaklarında gerçekleştirildi.
İl Ocak Başkanı Duran Küçükduman , İl Ocak Yönetimi ve İlçe Ocak Başkanlarının katıldığı iştişare toplantısında

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için İlköğretim öğrencileri için hazırlanan Boyama Kitapları İlçe Ocak Başkanlarına Dağıtılması Üzere teslim edildi.

Yozgat İli ve İlçeleri Genelinde Bilgi Yarışması yapılmasına karar verilmiştir.

Toplantı sonrasında İl Ocak Başkanı Duran Küçükduman “Başbuğumuz Sayın Alparslan Türkeş Beyefendinin de söylemiş olduğu gibi, Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır, Biz bu bayrağı her aldığımız nefeste bir adım daha ileri taşımak için gençliğimizin bilinçli bir şekilde yetiştirilmesi için gençliğimizi kötülüklerden uzak tutmak için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Ülkü Ocakları gençlerimizin pişip harman oldukları yerlerdir. Ocakta pişen hiçbir genç pisliğe bulaşmaz. Bunun için İlköğretimde okuyan kardeşlerimiz için 23 Nisan Hediyesi olarak Boyama Kitabı hazırladık. Bizler var olduğumuz müddetçe de Milli Bayramlarımızı en mukaddes bir şekilde kutlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra 1976 da Şehit edilen Ağabeyimiz Faruk Sevinç’ in kabri ziyaret edilip temizliği yapıldıktan sonra TÜRK Bayrağı dikilerek dualarla yad edildikten sonra şehidimizin ailesini ziyaret edildikten sonra program son buldu.

Add Comment