Yozgat Ülkü Ocakları tarafından geçen yıl birincisi düzenlenen eğitim yararına kermes etkinliğinin bu yıl ikincisi gerçekleşti. Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kermes ile eğitim alanında yapılan faaliyetlere bir yenisini daha gelenek haline getirildiğini söyleyen Duran Küçükduman’a İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası arkasında açılan kermese Türkiye genelindeki bütün İl Ocak Başkanlarımızdan katkı ve destek geldi.

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, “Bu yıl düzenlenen kermes Yozgat Halkı tarafında büyük ilgi ve çoşku ile karşılandı. Açılan kermese Türkiye’nin her ilindeki Ülkü Ocakları’ndan malzeme ve ürün talebinde bulunulduğu ve talebini geri çevirmeyen yurdun dört bir yanındaki Ülkü Ocakları Başkanlarımızın Yozgat’a kendi yörelerinin meşhur ve yöresel ürünlerini göndererek kermese katkı sundu“.

Diğer kermeslerden farklı olan Ülkü Ocakları kermesinde Kayseri’nin mantısı, Bursa’nın kestane şekeri ve tekstil ürünleri, Adana’nın şalgam suyu, Aydın’ın incir ve incir ürünleri, Mersin’in cezeryesi, Konya’nın Mevlana şekeri, Afyon’un lokumu, Adıyaman’ın Çiğköftesi, Çorum leblebisi, Ardahan’ın Damal Bebeği, Isparta’nın gül suyu gibi yöresel ürünler vatandaşların hizmetine sunuldu. Türkiye’nin yedi bölgesinden değişik yöresel ürünlerin yanı sıra Yozgatlı hanımlar da kermeste Yozgat’a özgü hamur işleriyle Yozgatlılara ayrı bir damak zevki sunuldu. Giyimden, manifaturaya, gıdadan, ayakkabıya pek çok değişik türden ürünlerin sergilendiği kermesimiz yoğun ilgiyle karşılandı.

Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı Duran Küçükduman, “Kermesimizden elde edilen geliri inşallah eğitim alanında hayırlı işlerde kullanacağız. Bir eğitim ve kültür vakfı olarak birinci önceliğimiz eğitimdir. Bu bilinçle hareket ederek Yozgat’ta Ülkü Ocakları’nı faaliyet alanında zirveye çıkaracağız” diye konuştu.

Add Comment