Bazı yerli ve yabancı medya organlarında paylaşılan çeşitli görüntü, video ve haberlerde ülkücülükle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan kişiler yahut iddialar üzerinden gayrıciddi ve maksatlı bir manipülasyon yapıldığı görülmektedir. Medyanın ülkücülere olan olumsuz bakış açısı kamuoyunun malumudur. Maksat habercilik, gerçekleri paylaşma, bir olayı aydınlatma değil ; Milliyetçi-Ülkücü Camiayi karalamaktır. Bundan hareketle buldukları her türlü görüntüye, içeriğe “sazan gibi atlamaktadırlar.” Bu yanlı tavrın ne basın ahlakıyla, ne bilimsel tutarlılıkla ne de hakikatın bizatihi kendisiyle hiçbir alakası yoktur.
Ülkücülük bir inanç ve aksiyon hareketidir. Bu sorumluluğu hayatları boyunca lekesiz bir şekilde taşıyabilenler ülkücü sıfatını taşımaya hak kazanabilir. Bunun haricinde ülkücüyüm diyen, sembollerimizi kullanan herkese ülkücü demek, bu kişiler üzerinden bir camiayı töhmet altında bırakmak en hafif tabiriyle ahlaksızlıktır. Ülkücüler Türk töresine, İslam ahlakına ve teşkilat disiplinine aykırı olan hiçbir işin içerisinde bulunamaz. Bu bütünlüğe zarar verenler de ülkücü olarak adlandırılamaz. Ülkücü hareketin bütün faaliyetleri hukuka uygundur ve devlet denetimine açıktır.
Ülkücülere yönelik yapılan yayın ve kullanılan dil tamamen artniyetli ve gerçekten uzaktır. İddia sahipleri savlarını ispatla mükelleftir. Ülkücüleri terörle itham edenler bu iddialarını kanıtlamadığı sürece alçaktır, şerefsizdir. Camiamıza dönük başlatılan bu seviyesiz algı operasyonunun asla başarıya ulaşamayacağını belirtmek isteriz.
Ülkücü hareket Türk milletinin asil gönlünde hak ettiği değeri bulmuş bir topluluktur. Bağlı olduğu ve hesap vereceği tek merci de aziz Türk milletidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
29 Ağustos 2015

Add Comment