Genel Merkezimizi ziyaret eden Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkan Yardımcısı Ömer Kanat ve Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erkin Emet Genel Başkanımızı makamında ziyaret etti.
Soydaşlarımızla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Doğu Türkistan davasını çok yakından takip ediyoruz. Zalim Çin’in tüm zorbalıklarına karşı dimdik ayakta duran soydaşlarımıza olan muhabbetimiz baki kalacaktır. Katil Çin’in asimilasyon politikaları altında inim inim inleyen, Uygur Türkleri’nin haklarını her platformda savunmaya devam edeceğiz. Ülkücü Hareket Doğu Türkistan davasının müdafiidir, ilelebet de öyle kalacaktır. Medeniyet beşiğimiz Kaşgar’a özlemimiz her geçen gün artmakta, Urumçi’nin yaşadığı acılar ciğerimizi yakmakta, Hotan’ın ağıtları kulaklarımızda çınlamaktadır. Doğu Türkistan davasını savunmayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı kendimize şeref kabul etmekteyiz.” dedi.
Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkan Yardımcısı Ömer Kanat ise “ Çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Bu yaptığınız çalışmalardan dolayı duygulanıp, gururlanıyoruz. Başta siz olmak üzere tüm Ülkücü Hareket’e Rabia Kadir’in selam ve dualarını getirdim. Uygur Türklüğü ve Dünya Türklüğü sizlere minnettardır. Misafirperverliğinizden dolayı ayrıca teşekkür ederim.” diyerek düşüncelerini ifade etti. Genel Başkanımız da, Sayın Ömer Kanat’dan Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkanı Rabia Kadir’e selamlarını iletmesini istedi.
Oldukça samimi geçen görüşme hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Add Comment