Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanlığı, 10 Aralık İnsan Hakları günü dolayısıyla Türk Kızılay’ı işbirliği ile kan bağışı etkinliği düzenledi.

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı hizmet binasında gerçekleşen etkinliğine, Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Mutlu, MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay, MHP Merkez İlçe Başkanı Çetin Tuncer, Ülkücü İşçiler Derneği Uşak İl Başkanı Şerif Keskin ve vatandaşlar kan bağışında bulunarak destek verdi.

Ülkü Ocaklarının, toplumsal hassasiyeti gözeten, sosyal sorumluluk ve sosyal faaliyetlere önem veren bir sivil toplum örgütü olduğunu belirten Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Mutlu, “Milli ve manevi günlerimizin yanı sıra diğer günlere de önem gösteren Ülkü Ocaklarımız, insana ve insanlığa hizmet için bu tarz kampanyalarına devam etmektedir. İnsanın olduğu her yere yardım faaliyetlerini elinden geldiği kadar, gücünün yettiği kadar götürmektedir. Türk Kızılay’ı önemli bir kurumdur. Kimsesizlerin, ihtiyaç sahiplerinin ve acil durumda kan bekleyen kişilerin yardımına koşan Türk Kızılay’ı ile işbirliği yapmak, Uşak Ülkü Ocakları içinde ayrı bir öneme sahiptir. Bu anlamda İnsan Hakları günü olması dolayısıyla da hem Türk Kızılay’ı işbirliği ile hem de insanlığın en önemli ihtiyaçlarından biri olarak kan ihtiyacının karşılanması adına etkinliğimize katılan tüm ülküdaşlarımızdan Allah razı olsun” dedi.

Uşak Ülkü Ocakları ile ortak böyle bir etkinliğe imza attıkları için mutlu olduklarını dile getiren Uşak Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Umut Bilgin Koçak, “Türk Kızılay’ının kan taleplerine cevap verebilmesi için stoklarında her zaman yeterli miktarda kan bulunması lazım. Bu anlamda Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunarak destek olan Uşak Ülkü Ocaklarına teşekkür ederiz” dedi.

Sabah saatlerinde başlayan kan bağışı etkinliği, akşam saatlerine kadar devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment