Vefatının 36. Sene-i devriyesine Ülkücü Şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu kabri başında anıldı. Ziyarete Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, taş medreseli ülkücüler, Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticileri, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Tatlı , MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya ve çok sayıda ülkücü katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve dualar ile devam eden ziyarette duygusal anlar yaşandı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz kabir başında şu ifadeleri kullandı:
“”Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa’lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakindir. Zafer her zaman Allah’a inananlarındır.” ifadesi bizlerin, Türk Milliyetçileri’nin yol haritası olmuştur. 36 yıl önce şehadete eren Mustafa Pehlivanoğlu ağabeyimizin ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin, bütün şehitlerimizin bırakmış olduğu emanet olan Ülkü Ocakları hepimizin namusudur, şerefidir. Dolayısıyla bizler şehitlerimizin bırakmış olduğu emaneti hakkıyla savunup hem kendilerinin kemiklerini sızlatmayacağız hem de vatanımıza, milletimize, devletimize layık olarak yaşamaya can-ı gönülden gayret edeceğiz.
Hepimizin bildiği üzere devletimiz ve milletimiz ne zaman darda kalsa bu vatanın ve milletin teminatı olan Ülkücüler memleketimizin kurtuluşu için üzerlerine düşeni yapmaktan çekinmemişlerdir. Aynı anlamda geçmişte ağabeylerimiz ülkemizi komünizm bataklığına ve yabancı ideolojilere teslim etmemek için canlarını vermeyi şeref kabul etmişlerdir. Hepsi şehadette yarışmışlardır. Bildiğiniz gibi yine rahmetli şehidimiz Cengiz Baktemur, Elazığ Kapalı Cezaevinde bulunduğunda sıralarda kendisine ‘seni cezaevinden kaçıralım’ dediklerinde ‘benim işlediği bir suç bir günah yoktur. Bana suç olarak gördükleri şey vatanımı, milletimi sevmemdir’ sözlerini söylemiştir. Ve çıkarıldığı mahkemede hakimin ‘Eğer suçluyum hatalıyım der isen senin idam cezanı hafifletiriz’ dediklerinde ‘Benim bir yanlışım yok ki pişman olayım. Benim yolum Allah’ın yoludur.’ ifadesini belirtmiştir. Annesinin kendisine ‘Senin yürüdüğün yerler titresin, korkma! Düşmanlarımız seni korkarken göremesin’ sözlerini sarf eder. Ve kendi selasını kendisi getirir. Şehidimiz Cengiz Baktemur’un son isteği ise bir Kuran- Kerim ve bir Türk Bayrağı olur.
Şehitlerimizden Halil Esendağ, Selçuk Duracık’a ‘Ben sana dayanamam önce ben şehadete ereyim, sen sonra şehadete er’ der. Burada başlarında bulunan imam efendi ve cellatları bile dehşete uğrar.
Başka ağabeyimiz ise şehadet şerbeti içemediğinden ötürü ‘Gencecik evlatlar şehit olurken, ben kanserde mi öleceğim’ diye hayıflanır.
Biz böylesine büyük ve kutlu bir davanın yolcularıyız. Dolayısıyla bu kutlu davanın mensupları olarak varımızla yoğumuzla, gecemizi gündüzümüze katarak hiç bir zaman menfaatlere düşmeyerek Allah’ın rızası için evvela vatanımıza, milletimize, devletimize, davamıza ve bütün dünya Türklüğüne, İslam alemine hizmet etmeye kararlılıkla devam edeceğiz. Bırakmış oldukları emanet bizlerin namusudur. Bizler büyük Türk milleti olarak şerefimiz ve hürriyetimiz için yaşarız.
Burayı şereflendiren taş medreseli ağabeylerime, kardeşlerime, parti il teşkilatlarımıza, milletvekillerimize, MYK üyelerimize Ülkücü Hareket’in gözbebekleri genç Ülküdaşlarıma can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Burada rahmetli Pehlivanoğlu ağabeyimizin babası Necmi babaya, annesi Zeynep anaya da Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Hamdolsun ki sadece şehadete erdikleri gün sebebiyle hatırlamıyoruz, ebed müddet acıları gönlümüzdedir.Sonuna kadar bu acıyla onların bırakmış oldukları bu kutlu davayla yaşayacağız. Milletimizin, memleketimizin kurtuluşu olan gençliği ilim, irfan, iman, ahlak ve ülkü esasında yetiştirip memleketimizin, milletimizin bu kara günlerden kurtuluşuna, aydınlık günlerine vesile olacaktır. Hepinize katılımlarınızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Cenab-ı Allah hepinizden razı olsun. sağolun varolun. Ruhlarına El Fatiha…”
Mustafa Pehlivanoğlu’nun kabrini ziyaret ettikten sonra : Fikri Arıkan, Ercüment Yahnici, Erol Türkmen, Yahya Gözütok Mart ayında Ankara’daki hain saldırıda şehit olan Feyyaz Aydın kardeşimizin kabirlerinin ziyaret edilmesi akabinde lokum ve gülsuyu ikram edilmesi ile program tamamlandı.

Add Comment