Ülkücü Hareket, Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının yıl dönümünde Beştepe’de andı.

Ülkücü Hareket, Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının yıl dönümünde Beştepe’de andı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, vefatının 22. yıl dönümünde vakfımızın düzenlediği törenle kabri başında anıldı.  Beştepe’de yapılan törene, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Divan Kurulu, MYK-MDK üyeleri, Milletvekilleri, Ülkü Ocakları teşkilatlarımız ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Kuran tilavetiyle başlayan program, MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in konuşmasıyla devam etti. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli konuşmasında şu sözleri belirtti: “ Merhum Türkeş Bey davasını bayraklaştıran, ülkesini ve milletini her şeyin üstünde tutan bir irade ve idrak gücüne sahipti.” “Bizlere emanet ettiği, emin ve ehil ellerde olan iki eserinden Milliyetçi Hareket Partisi ile Ülkü Ocakları milletimizin takdir ve teveccühüyle çok daha güçlü, çok daha sağlam bir seviyeye hamd olsun ulaşmıştır.” “Kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecek olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i vefatının 22’nci yıl dönümünde saygıyla, rahmetle yâd ediyorum.”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sinan Ateş Bey merhum Türkeş’in mezarına, ata memleketi Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinden getirilen toprağı serpip, kırmızı-beyaz karanfiller bıraktılar.