Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Türkiye Genelinde tüm İl Başkanlıkları’nda Ülkü Ocakları Genel Merkezi Yöneticilerinin katılımlarıyla genişletilmiş istişare toplantıları gerçekleştirildi.
Toplantılar kapsamında İl Yöneticileri, İlçe Ocak Başkanları, Üniversite, Ortaöğretim ve Asena Birim Başkanları ile Ülkü Ocakları’nın yeni dönemde gerçekleştireceğimiz faaliyetler üzerine görüşüldü.
Türkiye genelinde yapılan eşzamanlı toplantılarla ilgili demeç veren MHP Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz: “Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, şehitlerimizin ve gazilerimizin en büyük, en kutlu emanetlerinden biri olan Türk gençliğine rehberlik ederek millî ve manevi değerler etrafında toplanmasını sağlayan Ülkü Ocakları geçmişi yarım asrı bulan kökleri aziz milletimizin değerleri ile beslenen yegâne müessesedir. Ülkü Ocakları tarih sahnesinde devletimiz ve milletimiz açısından önem arz eden birçok rol üstlenmiş ve her türlü fedakârlığı yapmayı göze almıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de teşkilatlarımızın ülkülerini gerçekleştirebilmek adına aynı şuurla hareket etmesi gerekmektedir. Milletimizin istikbali olan Türk Gençliği Ülkü Ocakları’na emanettir. Bu şuur ve sorumluluk duygusuyla sırtımızda taşıdığımız vebalin yükü bizi her daim tetiklemeli, davamızı bir adım daha ileri götürmeye sevk etmelidir. İnşallah girmiş olduğumuz 2018/2019 eğitim-öğretim döneminde tüm il ve ilçe ocaklarımızda şimdiye kadar gösterilen büyük gayretten çok daha fazla çalışarak, Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli Beyin Türk gençliğine işaret ettiği hedefe doğru kararlılıkla ilerlenip, bu yıla da Ülkü Ocakları’nın mührünü hep beraber vuracağı.
Bizler hep birlikte, omuz omuza, gönül gönüle vererek, büyük bir seferberlik ruhuyla ve yüce Allah’ın rızasıyla kalıcı eserler verebilmek adına var gücümüzle çalışacak; en büyük eserimizin; imanlı, ahlaklı, yüksek seciyeye sahip ferasetli kardeşlerimizi yetiştirmek ve davamıza kazandırmak olduğunun bilincinde olacağız. Temsil ettiğimiz makamların şehitlerimizin makamı olduğunu ve bizlere baki kalmayacağını aklımızdan bir an dahi çıkarmayacak, yaşadığımız her günü Cenab-ı Allah’ın bir lütfu ve fırsatı kabul ederek, yılmadan, yorulmadan, gündüz oturmayıp gece uyumadan, bahanelere fırsat vermeden son sürat ve büyük bir kararlılıkla ülkülerimize yürüyeceğiz. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.” ifadelerini kullandı.

Add Comment