Ülkü Ocakları Üsküdar İlçe Başkanlığı’ndan 100. Yılında Medine Müdafaası ve Fahrettin Paşa Konferansı
Ülkü Ocakları Üsküdar İlçe Başkanlığı, tarihçi yazar Ozan Bodur’un konuşmacı olarak katıldığı “100. Yılında Medine Müdafası ve  Fahrettin Paşa” konulu konferansı Altunizade Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirdi.
Konferansa Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in önde gelen simaları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.
Programa İstiklal Marşı, Saygı Duruşu ve okunan Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlandı. Ardından Ülkü Ocakları Üsküdar İlçe Başkanı Sayın Ufuk Turna’nın açılış konuşmasıyla devam edildi. İlçe Ocak Başkanı Sayın Ufuk Turna açılış konuşmasının bir bölümünde  geçmişi bilmeden bugünü kavramak mümkün değildir. Günümüzde Ortadoğu’da, olup bitenlerin kaynağını anlamak için yüz yıl öncesinde yaşananlara bakmak gerekmektedir. Bugünkü çatışma ortamının temelleri o günlerde atılmıştır. Bölgede meydana gelen gelişmeler ülkemizi de yakından ilgilendirmektedir. Fahreddin Paşa, I.Dünya Savaşı’nda İngilizlerle işbirliği yapan Şerif Hüseyin İsyanı’na karşı İslam’ın mukaddes beldesi Medine’yi ve Hz.Peygamber’in mübarek kabrini büyük fedakarlıklarla Arap-İngiliz ortak güçlerine karşı savunmuş ve teslim etmemiştir. Türk-İslam Alemi nazarında Türk Milleti’nin Peygamber aşkı ve vatan saydığı mukaddes yerleri savunmadaki kararlılığı ve titizliği göstermesi bakımından I. Dünya Savaşı içinde müstesna bir yere sahiptir. Medine’de ay yıldızlı hilalin indirilişinin 100. yılında, Hazreti Peygamber’in Gölgesinde ki Son Türk Birliği’nin Yiğit Komutanı, Peygamber aşığı, Çöl Kaplanı Fahreddin Paşa’yı ve cesur Mehmetçiklerini rahmetle anıyor ve aziz hatıralarını saygıyla yad ediyorum diyerek sözlerine son verdi.
Ardından  konuşmacı olarak katılan Tarihçi, Yazar Ozan Bodur ise Fahrettin Paşa ile ilgili onlarca konferans gerçekleştirdiğini, ilk defa bu kadar yoğun bir katılımcı karşısında olduğunu belirterek Ülkü Ocakları Üsküdar İlçe Başkanı Ufuk Turna ve Yönetimine teşekkürlerini sundu. Programın ardından İlçe Ocak Başkanı Sayın Ufuk Turna konuşmacı Ozan Bodur’a teşekkür plaketi takdim etti.