Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi 5 yıldır geleneksel olarak yaptığı İl İlçe ve Belde Ocak Başkanları ve Yöneticilerine yönelik Ankara’da Lider Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla şereflendirdiği bir iftar yemeği düzenledi.
Düzenlenen yemeğe Liderimizin yanı sıra Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, MHP divan üyeleri, İl ve İlçe Ocak Başkanlarımız ile çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.
Liderimiz Devlet Bahçeli Genel Başkanımız Olcay Kılavuz tarafından karşılandı. Liderimiz Genel Başkanımızla bir süre sohbet ettikten sonra ezanın okunmasıyla birlikte iftarlar açıldı.
Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir günde iftarın açılmasının ardından İftar Duası ettirildi. Türk-İslam dünyasının uğradığı zulümden kurtulması için eller semaya açıldı.
Daha sonra Genel Başkanımız tarafından program çerçevesinde bir konuşma gerçekleştirildi. Kılavuz konuşmasında:
” Bu mübarek ayda, bu mübarek saatte bizleri yeniden buluşturan Cenab-ı Allah’a sonsuz şükür ve hamd olsun.
Ramazan-ı Şerif tüm Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayıdır.
Cenab-ı Allah bu mübarek ayı biz Müslümanların günahlarından arınması, nefislerini terbiye etmesi ve ilahi affa erişmesi için bir vesile kılmıştır.
Ramazan ayının bir diğer hususiyeti ise yardımlaşma ve dayanışma duygularının artması, birlik ve beraberlik ihtiyacının pekişmesidir.
Bu vesile ile Ramazan-ı Şerif’in aziz milletimize ve Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. ” dedi
Sonrasında Liderimiz Devlet Bahçeli de bir konuşma gerçekleştirdi. Liderimiz konuşmasında Ülkücü Gençlere hitaben Türkiye’nin mevcut gündemine ilişkin değerlendirmeler ve gençliğe yönelik verdiği öğütlerin yer aldı.

Add Comment