Ülkü Ocakları Trabzon / Akçaabat İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Kariyer günleri programının ilk konuğu olan Yüksek Mimar Yusuf Hocaoğlu, gençlerin niçin başarılı olmaları, Mimarlığın memleket ve insanlık için neden önemli olduğunu, şehrimizin mimari açıdan sorunlarına çözüm odaklı nasıl yaklaşılması gerektiğini anlattı.
Akçaabat Ülkü Ocakları Şehit Osman Gedikli konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe Akçaabat ilçesinde bulunan lise ve Yüksekokul öğrencilerinden oluşan dinleyicilere katıldığı Kariyer Günleri kapsamında Hocaoğlu “Mimarlık ve şehircilik” konulu konferans verdi.
Şehirlerin mimari açıdan oluşturulurken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Yusuf Hocaoğlu ” 1970’li yıllarda çizilen şehir planlarına yıllar içinde uyulmadığını bu yanlıştan ötürü şehrimizin ve diğer şehirlerin şehircilik açısından yetersizdir. Park alanları, yeşil alanları, konut alanlarına çevirdik. Ortak aklı ve dönüşümü çalışmaların merkezine koymadığımız sürece başarı elde edilemeyiz. Şehircilik konusu Türkiye’nin genel sorunlarından biridir. Yetkililer kadar şehirde yaşayan vatandaşlar, bizde kabahatliyiz.” dedi.
Konferansta gençlerin sorularını yanıtlayan Yusuf Hocaoğluna sunumundan ötürü Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Atasoy teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Add Comment