Ülkü Ocakları Silifke İlçe Başkanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Gününde Silifke’de bulunan ilköğretim ve liselerde görev yapan öğretmenlere karanfil dağıtarak Öğretmenler Gününü kutladı. 

Ülkü Ocakları Silifke İlçe Başkanlığı Bayanlar Masası tarafından organize edilen program kapsamında öğretmenler görev yaptıkları okullarda ziyaret edilerek, öğretmenler gününü kutlanıp karanfil takdimi yapıldı. Bu mutlu günde kendilerini unutmayan ve yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren öğretmenler ise Ülkü Ocaklarına teşekkür etti.

Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Murat Sezer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği ve “24 Kasım Öğretmenler Günü” olarak kutlanan bu günde, tüm eğitim çalışanlarımızın Öğretmenler Gününü kutluyorum. Milletimizin bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin tek yolu; eğitim ve öğretim vasıtasıyla nesillere öğretilecek olan milli değerler sistemidir. Gelecek nesilleri teslim ettiğimiz öğretmenlerimizin; başta ekonomik olmak üzere, her anlamda hak ettikleri itibarı kazanmaları gerektiği herkesin dikkat etmesi ve çözüm üretmesi gereken bir noktadır. Değerler sistemimizde bu denli önemli bir yere sahip olan öğretmenlerimizin, yaşam standartlarının da hak ettikleri konuma getirilmesi; itibarın parayla değil, bilgi ve eğitimle ölçülür hale gelmesini de sağlayacaktır.  Ülkü Ocakları Silifke İlçe Başkanlığı olarak bir gün değil her gün saygıdeğer öğretmenlerimiz ile beraber olduğumuzu tüm zamanlarda onlara karşı saygı ve sevgimizi en üst seviyede tuttuğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle; başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli ve halen görevde olan öğretmenlerimize huzurlu bir yaşam dilerken, tüm değerli öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim’’ dedi.

 

Add Comment