Ülkü Ocakları Serik İlçe Başkanlığı Cumhuriyetin 95. kuruluş yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bir kutlama yürüyüşü düzenledi. Akşam düzenlenen yürüyüşe, MHP Serik İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun, Türk Eğitim Sen Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Orhan Güreşçi, MHP Serik Belediye Başkan aday adayı Ziya Yıldırım, Türk Eğitim Sen Serik Temsilciliği Başkanı Varol Civcir, Ülkü Ocakları Serik İlçe Başkanı Celal Arıcan, ocak mensupları ve vatandaşlar katıldılar.

Atatürk Caddesi Gedik Kavşağından başlayan yürüyüş Çınaraltı Meydanında sona erdi. Burada saygı duruşu, İstiklal marşı ve Andımızı okudular ve bir basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Serik İlçe Başkanı Celal Arıcan şunları söyledi; ”Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu’nun 95. yılını idrak ediyoruz. Kutlu olsun! Cumhuriyetimiz, milyonlarca şehidimizin kanları ile yazdıkları bir destan, yüzlerce yıl çeşitli badireler atlatmış Türk Milleti’nin var olma gayretinin eseridir. Cumhuriyet olmaz diyeni başaran, milli mücadeleden zafere giden, Anadolu’nun emperyalizme söylenmiş sözüdür. Cumhuriyet “Ya istiklal, Ya ölüm” diyen Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal’le Sakarya’daki duruşu, Kocatepe’de şahlanışı ve Ege’de düşmanı boğuşudur. 29 Ekim 1923 köleliğe karşı kahramanlığın, teslimiyetçiliğe karşı milliyetçiliğin, zillete karşı hürriyetin zaferidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni inşa eden ruh binlerce yıllık tarihi değerlerimizin ve esaret nedir bilmeyen ceddimizin yedi düvelle kavgasıdır. Hiç şüphesiz ki bu ruh Türk Milliyetçiliğinin ta kendisidir.
Son zamanlarda Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsına, aziz hatıralarına alçakça saldırılar gerçekleşmektedir. Ülkücü Türk Gençliği olarak hiçbir şartta bu alçaklara müsaade etmeyeceğiz. Bizler kudretini Aziz Türk milletinin geçmişinden alan Ülkücü Türk Gençliği olarak milli ve manevi değerlerimize el uzatan şer odaklarına asla müsamaha göstermeyeceğiz! Ülkücüler tarihi bağımsızlık irademizi taşıyan ve milletini Ergenekon’dan çıkartan, İstanbul’un surlarında bayraklaştıran, Milli Mücadeleyle hürriyete uzanan o kutlu ruhu yaşayan ve yaşatanlardır. Ocak, bu ruh ve iradenin gelecek nesillere nakşedilmesini vazife edinen kutlu yuvalarımızdır. Ülkü Ocakları olarak bu şiar dairesinde faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. İnanıyoruz ki Ülkücü Türk Gençliği yarınlarımızın yegâne teminatı ve geleceğimizin inşacısıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milletimiz için her türlü fedakârlığı yapmış olan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyoruz. Bir kez daha Cumhuriyetimizin kazanımlarını canımız pahasına müdafaa edeceğimize, vatanımız ve milletimiz uğruna gerekirse canımızı vermekten sakınmayacağımıza ve ömrümüzü büyük Türk Milleti’nin mücadelesine adayacağımıza söz veriyoruz. Bu söz namusumuz, bu uğurdaki gayret ve çabamız ise onurumuzdur. Büyük Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun. “Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”