Ülkü Ocakları Adana-Sarıçam İlçe Başkanlığından çağımızın kanayan yarası uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele için komisyon kuruldu.
Bilge Liderimiz Sn. Devlet BAHÇELİ Beyefendi ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı, MHP Mersin Milletvekili Sn. Olcay KILAVUZ Beyefendinin talimatlarıyla Ülkü Ocakları Genel Merkezimin ‘’Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme!’’ sloganıyla yaklaşık 4 yıldır sürdürmekte olduğu uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında Ülkü Ocakları Adana-Sarıçam İlçe Başkanlığımız İl Ocak Başkanı Sn. Emin CANLI Beyefendinin önderliğinde Uyuşturucu komisyonu kurdu.

Ülkü Ocakları’nın Türkiye’de ve dünyadaki gençleri etkisiz hale getirmek isteyen uyuşturucu bağımlığına karşı çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Adana Sarıçam ilçesinde psikolog, öğretmen, genel cerrah, sosyolog, avukat ve hemşireden oluşan bir komisyon kurdu.
Genel Başkanımızın da dediği gibi; ‘’ Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ülkemizin en büyük belalarından, musibetlerinden de bir tanesidir. Takdir edersiniz ki bir milletin geleceği gençliktir. Bir milletin en büyük hazinesi, zenginliği yine gençliktir. Bir milletin umudu, teminatı yine gençliktir. Dolayısıyla, bugün Türk gençliği çok büyük tehlikelerle ve tehditlerle karşı karşıyadır, bunun başında da maalesef ki uyuşturucu ve madde bağımlılığı gelmektedir. Genç kardeşlerimiz çok küçük yaşlarda -ana kuzuları, baba evlatları- böyle bir felaketin maalesef ki ağına düşmektedir. Dolayısıyla bizler Ülkü Ocakları olarak, rahmetli Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in emaneti olan Ülkü Ocaklarının bugünkü emanetçileri bu belayla, bu felaketle kararlı bir şekilde mücadelemizi devam ettirmekteyiz.’’ Sözüyle yola çıkarak Adana İlimizin Sarıçam İlçesinde kurulan komisyon üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirip yol haritasını belirlediler. Akabinde İl Ocak Başkanı Sn. Emin CANLI Beyefendiye bilgi verdiler. Komisyon üyeleri ikinci aşama olarak Sarıçam İlçemizin Mahalle Muhtarları ve anneleri toplayarak seminer düzenleyip, çalışmalara başladılar. Ayrıca Ülkü Ocakları Sarıçam İlçe Başkanlığı bünyesinde 7/24 ulaşılabilecek bir Bağımlılık ile Mücadele İletişim ve Danışmanlık merkezi kuruldu. Bu danışma merkezinde Psikolog ve uzman Doktorlar bulunmaktadır. Kurulan iletişim ve Danışmanlık merkezinde bulunan eğitim salonuna İlçe halkına çağın vebası Uyuşturucu ile mücadele eğitimi ve ilk yardım eğitim verilecektir. Adli kanallara intikal etmiş etkin pişmanlık yaşayan insanlarında yararlanabileceği birde Hukuk danışma merkezi bulunmaktadır.

Ülkü Ocakları Sarıçam ilçe Başkanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Üyeleri;

Cavidan Ebru KIZIL Psikolog

Hilmi ÇAY Öğretmen

Serkan OLUK Türk Sağlık-Sen Adana Bşk Yrd.

Hüseyin KILAVUZ Uz.Dr. Genel Cerrah

İbrahim ÖZERLİ Avukat

Akın KÖKYILDIRIM Sosyal Çalışmacı

Fevzi SAĞ Öğretmen

Tolga EYİ Öğretmen

Bahri KARAKÖSE Sağlık Memuru

Sinan KARATAY Hemşire

Okan ERASLAN Sosyolog

Ahmet Uysal TURHAN Öğrenci Tıp Fakültesi