Ülkü Ocakları Sandıklı ilçe başkanlığınca, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhlarına ithafen Kuran-ı Kerim Okundu.

9 Kasım 2018 perşembe günü saat 19,30 da Ülkü Ocakları Sandıklı ilçe başkanlığının eğitim ve kültür faaliyetlerini sürdürdüğü ek binasında Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının ruhlarına ithafen Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Programa Ülkü Ocakları Sandıklı ilçe başkanı Ali Eren, üniversite teşkilatı,  orta öğretim teşkilatı ve Ülkücüler katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti, dualar ve yemekten sonra üniversite ve orta öğretim teşkilatlarına günün anlam ve önemine istinaden Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili seminer düzenlendi.

Düzenlenen seminerde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı, katıldığı savaşlar, kurtuluş savaşı, bilim ve sanat dünyasına kattığı eserler, yazdığı kitaplar ve Türk Dünyası hakkında görüş ve düşünceleri anlatıldı.

Ülkü Ocakları Sandıklı ilçe başkanı Ali Eren;

“Devletimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün 80. ölüm yıl dönümü münasebetiyle, Üniversite ve Orta öğretim teşkilatımızla birlikte, Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhlarına ithafen Kur’an tilaveti, yemek ikramında ve dua da bulunduk.

Her Türk gencinin bilmesi gereken Büyük Bozkurt, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türklüğe ve Türk dünyasına kattıklarını düzenlediğimiz seminerde gençlerimize anlattık.”Dedi.