Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanlığı olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ” Cumhuriyet Yürüyüşü ve Andımızı Okuyoruz ” etkinliği  gerçekleştirildi.
Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanlığı olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ” Cumhuriyet Yürüyüşü ve Andımızı Okuyoruz ” etkinliği  gerçekleştirildi.  Cumhuriyet Yürüyüşümüz Köprübaşı mevkiisinden başlayarak Tahıl Pazarı Meydanında sonlandırıldı. Yürüyüş sonrası Tahıl Pazarı Meydanında İstiklal Marşımızı gür bir sesle okuduk, İstiklal Marşı sonrası İl Başkanımız Sayın D.Gökçer Sağlam Beyefendi tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Program sonunda Andımızı her yerden silselerde kalbimizden silemeyeceklerini anlatırcasına haykırdık.
Programımıza icabet eden MHP Ordu İl Başkanı Sayın Köksal Yılmaz’a ve yönetimine, MHP Altınordu İlçe Başkanı Erol Bayram’a ve yönetimine, bedenen yanımızda olmasada ruhen her zaman yanımızda olan, desteklerini hiç esirgemeyen  MHP Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt’a, İlçe Ocak Başkanlarımıza, İl ve İlçe Ocak yöneticilerimize ve tüm teşkilatımıza ve siz değerli Ordu Halkına teşekkür ederiz.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanımız Sayın Gökçer Sağlam’ın basın açıklaması
Sayın Ordulular, Kıymetli Basın Mensupları
Türk tarihi süreklilik arz eden ve her zaman payidar olan bir mirastır. Şüphesiz bu süreklilik dönemlere ayrılmıştır. Rejimler, saltanatlar, padişahlar hep gelip geçiçi olmuşlardır, baki olan yüce Türk Milleti ve yüce Türk Devleti olmuştur. Cumhuriyette yüzlerce asırlık şanlı Türk tarihinin bir parçasını teşkil etmektedir. Cumhuriyet Türk Milletinin kanıyla, canıyla ve imanıyla yükselmiştir. Emperyalist güçlere karşı vermiş olduğumuz en büyük cevaptır. Cumhuriyet Türk Milletinin yaşam teminatıdır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe bıraktığı en büyük mirastır. Türk milletinin karşılıksız sevdalıları Ülkücüler hem büyük kumandan Atatürk’ü hem de kurmuş olduğu Cumhuriyeti canı pahasına savunmaya ant içmiştir. Çocuk yaştan bu yana haykırdığımız ve her mısrasında vatan, bayrak, millet sevdası olan andımızın tekrar okutulması için mücadele edeceğiz. ” Varlığım Türk Varlığına Armağan olsun” sözüne ömrümüzce sadık kalacağız. ” Ne Mutlu Türk’üm Diyene” düsturunu savunmaya gayret göstereceğiz. Türk Gençliği her zaman sorumluluğunun bilincinde olmuştur. Türk Gençliğinin hem zihnen hem bedenen korunması örf, adet ve geleneklere bağlı olarak yetiştirilmesi devletin ve yüce Türk Milletinin en asli görevidir. Bu şuurla hareket eden Ülkü Ocakları Türk Gençliğini zehirlemeye ve uyuşturmaya çalışan vatan hainleriyle mücadeleye her zaman imkanlarını seferber etmiştir. Yarınlarımızın teminatı olan Türk gençliğinin sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmesi vatanına ve milletine daha iyi hizmet etmesi anlamına gelmektedir. Ülkü Ocakları olarak yurdun her köşesinde “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” sloganıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz ve sizlerden destek beklemekteyiz.
Büyük Türk Milleti ve Sayın Basın Mensupları, sözlerime son verirken Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutlarım. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!