Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanlığı Üniversite Birimi olarak 20.02.2018 tarihinde Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesinde Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu için anma programı düzenlendi.
Program Üniversite içerisinde yapılan anma yürüyüşüyle başladı. Yürüyüş sonrası Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş, Vatanın bakası ve bölünmez bütünlüğü için Şanlı Türk Bayrağına kan olmuş Aziz Şehitlerimiz ve Ülkücü Şehitlerimiz ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu için bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Üniversite Birimi Başkanı Mehmet Çeken’in basın bildirisini okuması sonrası öğrenci arkadaşlara Şehidimizin anısına tatlı ikramında bulunuldu.

Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanlığı Üniversite Birimi Başkanı Mehmet Çeken basın bildirisinde

“ Allah’ın rahmeti, bereketi ve mağfireti üzerinize olsun. Selamın Aleyküm. Bilindiği üzere 20 Şubat  2015 tarihinde karşıt görüş olarak adlandırılan bölücü terör örgütü pkk tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına toplanmış bulunmaktayız.

Vatanı ve milleti için bir an olsun geri durmayan, gerekirse kanını akıtan Türk Milliyetçilerine üniversitelerde karşıt görüş olarak ithaf edilmesine müsaade edilmeyeceğini buradan haykırıyoruz. Bizler vatanperver Türk Milliyetçileriyiz. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun vermiş olduğu şerefli mücadelenin bayraktarlığını üstleniyor, şeref nişanesi olarak taşıyoruz. Dün Ege’de Fırat Reisin verdiği mücadelenin bugün Afrin’de Mehmetçiğin verdiği mücadeleden bir farkı yoktur. Bizler 4 Ocak 1968’de Ankara’da Ruhi Kılıçkıra’ın, 20 Şubat 2015’de Ege Üniversitesi’nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun verdiği mücadelenin takipçisi olduğumuzu hatırlatıyor ve diyoruz ki ; Gerekirse seve seve bu şerefli mücadele için can verip, can almaya hazırız ve razıyız.

Şehidimizin Üniversite Rektörü ve yönetimine yapmış olduğu uyarılar sonuçsuz bırakılarak kampüslerin terör yuvası olmasına göz yumulmuştur. Yaşanan hadiseler neticesinde üniversite yönetimine ve eli silah tutan kanı bozuk pkk sempatizanlarına çeşitli yaptırımlar uygulanmış, gerekli cezalar verilmiş, adalet geçte olsa tecelli etmiştir. Sizlere açık bir şekilde ifade ediyorum İzmir Ege üniversitesi’nde yaşanan olayların Ordu Üniversitesi’nde baş göstermemesi için bugüne kadar birçok yaptırımlar uygulanmış, bu saatten sonra da misli ile uygulanmaya devam edecektir. Türk’e baş kaldıranın başı ezilecek, kampüslere fitne tohumu ekenler ektiklerini biçemeyecektir. Ordu Üniversitesi Ülkücüleri olarak kampüslerimizin terör yuvası haline gelmesine, üniversitemiz içerisinde vatanımıza, bayrağımıza göz dikenlerin, el uzatanların barınmasına müsaade etmeyeceğimizi belirtiyoruz.
Şehidimizin Ruhu Şad, Mekanı Uçmağ Olsun.
Dağlar kadar acımız var,dayanacak gücümüz var, sahipsiz sanmayın Fırat’ı, alınacak öcümüz  var…” sözlerine yer verdi. 

 

 

 

 

Add Comment