Ülkü Ocakları Malatya il başkanlığının Türkü sev, Türkçe yaşa etkinliğine MHP Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Battalgazi Kaymakamı Abdulkadir Duran, Battalgazi belediye başkan yardımcısı Zafer Kırçuval, MHP İl Başkanı R. Bülent Avşar, Ülkü Ocakları il başkanı Emrah Yılan, MHP Battalgazi ilçe başkanı Mesut Samanlı, MHP Yeşilyurt ilçe başkanı Mehmet Ali Kaya, Türk Ocağı Başkanı Nadir Günata, İnönü Üniversitesi Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Cemal Koyunoğlu,  Malatya büyükşehir belediyesi daire başkanı Berkan Samanlıoğlu, MHP Kadın Kolları Başkanı Selma Çiçek, MHP İl Başkan Yardımcıları Ali Avcu, Burhan Kılıç, Avrupa Malatyalılar Federasyonu Genel Başkanı Murat Alabaş, ve yöneticileri Salim İşçi, Nurzat Gücük, Ahmet Nazif Garipağaoğlu, Saime Palancıoğlu, Türk Eğitim-Sen Başkanı Çetin Türkyılmaz, partililer, ülkücüler  ve vatandaşlar katıldı.

 

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Malatya Ülkü Ocakları il başkanı Emrah Yılan, MHP İl Başkanı Bülent Avşar ve MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’nun konuşmaları ayakta alkışlandı.

 

“BU GECE BİR OLMANIN GECESİDİR”

 

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan yaptığı hoş geldin konuşmasında programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

“Bu gece öyle afaki ve beyhude bir gece değildir. Bu gece bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın gecesidir. Bu gece dün bir olduğumuz gibi bundan sonrada bir olacağımızı Vatan toprağının dört bir yanına ilan etmenin gecesidir. Bu gece Türk Milliyetçilerinin yüreklerinde ki sevdayla tüm dünyaya verdikleri kuvvetli bir nefes ve güçlü bir sestir. Bu ses Sultan Alparslan’ın Malazgirt’den, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’dan, Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’dan, Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ve ülkü erlerimizin zindanlardan, tabutluklardan çıkarak bu mübarek Vatan toprağı için verdikleri mübarek bir sestir. Bu ses mazlumların yanında Yunus, zalimlerin karşısında Yavuz, gayrimüslim ve münafıklar karşısında iman dolu tavırlarıyla onurlu ve şuurlu duruşlarıyla en Türküm diye haykıran Türk Milliyetçilerinin sesidir. Bu ses Türk olmaktan utananların karşısında varlığını ilelebet sürdürecek Türklerin sesidir. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

 

“ALEMDE ŞER BİTMEZSE, ÜLKÜCÜ HAREKETTE DE NEFER BİTMEZ..!”

 

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu ,’Türk’ü Sev Türkçe Yaşa’ temalı konserinde bir konuşma yaptı.

Başkan Avşar konuşmasında; “Ülkü ocaklarımız tarafından organize edilen Türk’ü Sev Türk’çe Yaşa temalı konserimize hoş geldiniz. Sefalar getirdiniz.  Bizleri bu kutlu geceye kavuşturan yüce rabbime binlerce kez hamdü senalar olsun. Bu güzel program için başta ülkü ocakları il başkanım Emrah Yılan olmak üzere tüm teşkilatına teşekkür ediyorum.

 

Bu gece; ‘bir’ olmanın, diri olmanın gecesidir!

Bu  gece; dün ‘bir’ olduğumuz gibi bundan sonra da  ‘bir’ olacağımızı; vatan toprağının dört bir yanına ilan etmenin gecesidir!

Başbuğumuz Alparslan Türkeş bey’in de dediği gibi; Türklük bedenimiz İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset gibidir.

Mademki Türk’üz; o halde Türk gibi yürür, Türk gibi düşünür, Türk gibi duyarız ve Türk gibi yazarız.

Çok şükür ki  “Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar Müslümanız”

Hepinizi Cenab-ı Allaha emanet ediyor ve olanca gücüm ve nefesimle Malatya’dan haykırıyorum:

Alemde şer bitmezse, ülkücü harekette de nefer bitmez..!

 Ne mutlu Türküm diyene ..!” dedi.

 

“VATANIMIZ VE MİLLETİMİZ İÇİN GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ”

 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu ise yaptığı konuşmada; “Tarih okurken tarih yazan şehitlerimizin taşıdığı bayrağın sonsuza kadar dalgalanması için son nefesimize kadar mücadele edeceğiz.

 

Bir ve beraber olacağız.

 

Vatanımız ve milletimiz için gece gündüz demeden çalışacağız.

 

Bu vatan toprakları üzerinde hesaplar peşinde koşanların, yüce Türk milletine tuzaklar kurmaya çalışanların tuzaklarını birer birer bozacağız. Bu hedefe siz gençlerle varacağız.

 

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 

Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

 

Malatya Ülkü Ocaklarının düzenlediği Türkü sevi Türkçe yaşa gecesinde konuşmaların ardından emeği geçenlere plaket verildi.

 

“Türk’ü sev, Türkçe Yaşa Gecesi”de sahne alan sanatçılar Ali Kınık ve Ahmet Şafak binleri adeta coşturdu.