Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümü sebebiyle İnönü Üniversitesi Kıbrıs Meydanında toplanarak “Şehitler ölmez, Vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda”  sloganları attı ardından İstiklal Marşı okudu.

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe Malatya İl Başkanı Emrah Yılan’ın yanı sıra yaklaşık iki bin öğrenci katıldı.

İstiklal Marşının ardından Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan burada bir konuşma yaparak “İstiklal Marşı’nın içerisinde geçen son Ocak Ülkü Ocaklarıdır” dedi

Yılan konuşmasında “Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak İnönü Üniversitesinde İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97. yıl dönümü münasebetiyle ve bu özel günde Afrin’de Vatanın bölünmez bütünlüğü için göğsünü cephede siper eden yiğitlerimizle beraber olduğumuzu gösterebilmek adına İstiklal ve Bayrak yürüyüşü gerçekleştirip hemen akeminde istiklal marşımızı okuduk.

Mehmet Akif Ersoy’u buradan rahmet ve minnetle anıyoruz. Bilinmelidir ki Ülkü Ocakları bu gün Türkiye’nin  57nci alayıdır. Bu gün Ülkü Ocakları Sınırda mücadele veren yiğitlerimizle beraber, şahadet şerbetini içmek isteyen gençlerimizle, yiğitlerimizle Vatanı, Milletini, Memleketini seven  aslanlarımızla doludur, İstiklal Marşının içersinde geçen o son ocak  bu gün hamdolsun ki Ülkü Ocaklarıdır.Ülkü Ocakları olarak Malatya’mızda farkındalık oluşturabilmek adına  çok çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Burada şunu ifade etmek istiyoruz ki  Türkiye’de Malatya’mızda, İnönü Üniversitemizde  Vatan millet sevdalısı olan ve bu uğurda mücadelesi veren  fidan boylular aslanlar nice yiğitler vardır.

Bugün burada aramızda olan Asenalarımıza, Bozkurtlarımıza, Ülküdaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi

 

 

 

 

Add Comment