Körfez Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Cumhuriyet Konseri Osman Öztunç ve Ali Kınık’ın katılımlarıyla gerçekleşti. 

 

Körfez Ülkü Ocakları, Osman Öztunç ve Ali Kınık’ın katılımlarıyla Cumhuriyet Konseri düzenlediKörfez Kültür Merkezinde gerçekleşen konsere Kocaeli Ülkü Ocakları Gökhan Özkara, ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Konserin Konser öncesinde konuşan Körfez Ülkü Ocakları Başkanı Ali Perktaş, konsere katılanlara teşekkür ederek, “ Cumhuriyet, Ya istiklal ya ölüm diyen, Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal’le Sakarya’da duruşu Kocatepe’de şahlanışı ve Ege’de düşmanı boğuşudur.” Dedi.  

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Gökhan Özkara konuşmasında Andımızla ilgili tartışmalara değinerek, “Ülkücüler birileri rahatsız olsa da Türk Bayrağının, İstiklal Marşının ve Andımızın yegane savunucuları olacaktır. Andımız kimleri ne için rahatsız etmektedir. Biz kimleri ne için rahatsız ettiğini biliyoruz. Ama rahatsız olan FETÖ kalıntılarından, sinsi işbirlikçilerinden delikanlıca bir cevap bekliyoruz. Rahatsızlıkları Türk olmaktan mıdır? Rahatsız olmasınlar , o asil Türk kanı herkese nasip olmaz, olmayacaktır. Küçüklerini korumak büyüklerini saymak mıdır rahatsız oldukları? Yurdu ve milleti özlerinden çok sevmek midir rahatsız oldukları. Onu da anlarız bu yurdu ve milleti ülkücüler kadar hiç kimse sevmeyecektir. Ey Büyük Atatürk diye haykırmak mıdır rahatsız oldukları. Biz Atatürk dedikçe siz çıldıracaksınız. Biz Atatürk dedikçe siz delireceksiniz. Bizde ocağımıza gidip sizin o halleriniz çay içerek izleyeceğiz.” Dedi 

 

Konuşmaların ardından sanatçılar Osman Öztunç ve Ali Kınık sahne aldı. Konsere katılan gençler hep bir ağızdan şarkılara eşlik etti. Konserde seslendiren şarkıların sözleri işitme engelli vatandaşlar için işaret diline çevrildi. Osman Öztunç, Körfez Konserinin çok güzel geçtiğini belirterek yakın zamanda Derince’de bir konsere katılacağını söyledi. Ali Kınık, konsere katılanlara teşekkür ederek, Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.