Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı’’CEHALET’’Tiyatro Gösterimi

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı’nın Organize Ettiği Bir Uyuşturucu ve Alkol Bağımlısının Dramını Ele Alan ”CEHALET” İsimli Tiyatro Gösterimi yapıldı.
    Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla Başlayan Program Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Sn. Gökhan ÖZKARA Beyefendinin Konuşmalarıyla Devam Etti.Gelen Konukları Selamlayarak Konuşmasına Başlayan İl Ocak Başkanı Gökhan ÖZKARA Konuşmasına Şu Şekil Devam Etti:

     Kurulduğu günden beri Türk Gençliğine zarar verecek her şeye karşı mücadele eden ve bundan şeref duyan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak; bugünde giderek yükselen bir toplum sağlığı sorunu olan ve Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde yaklaşık 243 milyon kişinin kullandığı açıklanan uyuşturucu maddeler ,alkol ve her türlü bağımlılık ile ilgili gerek eğitim ,gerek ise sanatsal mücadele için böyle bir programa ev sahipliği yapmaktan Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı olarak onur ve gurur duyuyorum.

  “Uyuşturucu ile Mücadele Faaliyet Raporu”na göre, Türkiye’de 2007’den bu yana yaklaşık 2 bin 500 kişi uyuşturucu madde kullanımından yaşamını yitirdi. 2014-2016 yılları arasında 680 bin 575 kişi uyuşturucu tedavisi görürken, ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı’na ise 2,5 yılda toplamda 106 bin 112 çağrı geldi. Raporda, uyuşturucu tedavisinin maliyeti ise sadece ilaç ve tedavi masrafları için 147 milyon 346 bin 531 lira olarak açıklandı.Ayrıca uyuşturuşu bölücü terör örgütünün en büyük gelir kaynağı kullanılan her uyuşturucu Mehmetçiğin mücadelesine vurulan bir balta göğsüne sıkılan bir kurşundur.

     Uyuşturucu madde, alkol ve sigara kullanımında yaş ilkokul çağına kadar düştü. Sokaklar madde etkisindeki gençlerle dolu.Bu gençler bu çocuklar sizlerin evladı bizlerin kardeşidir.Uyuşturucuya verdiğimiz her can teröre verdiğimiz her candan farksızdır.Nereli olursa olsun,hangi mezhepten olursa olsun ,hangi siyasi görüşten olursa olsun bizim sokaklara kaptıracak evladımız kardeşimiz yoktur,olmayacaktır. 

    Ülkü Ocakları olarak savaşımız çok büyük,sentetik uyuşturuculardan ve alkol gibi illetlerden gençlerimiz kurtulmalı,kurtarmalıyız.Biz üzerimize düşeni yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz. Uyuşturucu ve benzeri maddelerin Türk Gençlerinin Asil Kanlarına girerek kirlenmesini engelleyeceğiz.Uyuşturucu ve alkol bataklığına saplanan kardeşlerimizi bu çukurdan kurtarıp topluma faydalı birer gençler olabilmesi için mücadele edeceğiz.Bu mücadeleyide eğitimle,sporla sanat ile yaparak uyuşturucuya karşı başlattığımız bu savaştan galip çıkacağız. Bizim için bu mücadelemizde en önemli husus eğitimdir eğitimle aşamayacağımız hiçbir engel yok biliyoruz ve inanıyoruz.Bu mücadelede en güçlü silahımız fikir, en güçlü fikirde Türk milliyetçiliğidir.dedi.

 

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanımız Sözlerini Başbuğumuz Merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in ”Gençler Hepiniz Birer Türk Bayrağısınız.Bayrağı Lekelemeyin,Kirletmeyin Yere Düşürmeyin”

Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun.Ne Mutlu Türk’üm Diyene! Sözleriyle tamamladı.

Ardından İlginin büyük olduğu ”CEHALET” Tiyatro gösterimine geçilirken gelen konukların sahnelerin bazılarında güldüğü ,bazılarına gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

 

 

 

 

Add Comment