Ülkü Ocakları Kırşehir İl Başkanlığı tarafından; Batman Kozluk’ta henüz 8 aylık öğretmen iken PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke YALÇIN Hanımefendiyi anmak üzere kamp düzenlenmiştir.
 
Düzenlenen etkinlik; Anadolu’nun vatanlaşmasında ve Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda büyük rol oynayan, bu sebeple Türk-İslâm tarihinin önemli şahsiyetlerinden olan Ahi Evran-ı Veli camiinde sabah namazı ile başlamıştır. Kılınan sabah namazının ardından Ahi Evran-ı Veli’nin kabri ziyaret edilmiş ve Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edilmiştir. Daha sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Mersin Milletvekili Olcay KILAVUZ Beyefendinin  ‘’Sağlıklı bir nesil için Türk Gençliğini spor yapmaya davet ediyorum. Sportif faaliyetlerimize son sürat devam edeceğiz.” sözleri ışığında sabah sporu yapılmıştır. Sporun ardından kahvaltı yapılmış ve okuma saatine geçilmiştir. Okuma saatinin bitmesiyle çay eşliğinde Şehit Öğretmen Aybüke YALÇIN Hanımefendinin öğretmenlik hayatı hakkında sohbet edilmiştir. Etkinlikler; Ülkü Ocakları Kırşehir İl Başkanlığı Konferans Salonunda “Gençlik ve Ülkü” seminerleri ile devam etmiştir. Seminerlerin ardından gençler arasında Satranç Turnuvası düzenlenmiştir.
 
Birlikte eda edilen öğle namazının ardından Ülkü Ocakları Kırşehir İl Başkanlığı Konferans Salonunda Kafes filmi izlenilmiştir. Daha sonra vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden seve seve feda eden aziz şehitlerimizin mukaddes ruhlarını saygı, rahmet ve minnetle anmak üzere Kırşehir Şehitliği ziyaret edilmiş ve dualar edilmiştir. Kamp hepimizin üzerinde emekleri olan, bizleri bugünlere getiren milletimizin yaşayan hafızaları olan büyüklerimizi ziyaret edip hal hatırlarını sormak amacıyla Huzurevi Ziyareti ile devam etmiştir. Huzurevinin ardından XIV. yüzyıl Anadolu sahasında yetişmiş, Garib-name adlı 12 000 beyitlik Türkçe mesnevi sahibi, Türk milletinin gönlünde taht kuran ünlü Türk tasavvuf şairleri Âşık Paşa’nın türbesi ziyaret edilmiştir. 
 
Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN Hanımefendiyi anmak üzere düzenlenen kamp programı; Ülkücü Şehidimiz Nizamettin ERDOĞAN’ın kabri ziyaret edilerek son bulmuştur.
 

Add Comment