KIRŞEHİR Ülkü Ocakları 12 Eylül münasebetiyle ‘Eylül’lerde Ölmedik Eylül’lerde Doğduk’ isimli bir program gerçekleştirdi. Gerçekleşen programa Kırşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Akbayır, Ocak yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kadın Kolları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımın yoğun olduğu program,  şehitlik ziyareti saygı duruşu akabinde okunan İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Eylül’lerde Ölmedik Eylül’lerde Doğduk İsimli Programda Türk Milliyetçilerine Yapılmış En Büyük Darbe Olan 12 Eylül 1980’in 38.yıl dönümünde Kırşehir’de kabri bulunan ülkücü Şehit Nizamettin Erdoğan’ın ve 27 Temmuz 2018’de vefat eden Fehmi Bülbül’ün kabrini ziyaret ederek dualarını ilettiler.

“Tüm Cihan saldırsa da Türk Milleti teslim olmayacaktır”

Ziyaretin ardından bir konuşma yapan Kırşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Akbayır, “ Bugün burada Türk Milliyetçilerine yapılmış en büyük  darbe olan 12 Eylül 1980’in 38. yıl dönümü içerisindeyiz.  Aradan 38 yıl geçmesine rağmen bu hain darbenin yaraları kapanmamış ve milli ruhumuzdan,aklımızdan ve vizdanımızdan hala silinmemiştir.  Onlarca insanın sorgusuz ve sualsiz hapishanlere atıldığı, yüzlercesinin yargılandığı, binlercesinin bu acı işkencelere maruz kaldığı ve idam edildiği o kanlı 12 Eylül gecesi, doğrudan doğruya bir yıldız gibi parlayan Türk Milliyetçilerine yönelik olmuştur.12 Eylül gecesi, Milletimize topun namlusunu uzatmış derin yaralar ve izler bırakmıştır. Koskaca bir ülkücü nesil yok edilmeye çalışılmıştır. Aziz milletimizin hafızalarından bir an olsun çıkmayan bu kanlı kara gün; halkı, devleti, cumhuriyeti ve demokrasiyi 100 yıl geriye götürmüştür. 12 Eylül’ün yaraları hala kapanmaz  ve kanarken; yine  Türk milletimiz 15 Temmuz 2016 yılında hain terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbeyi topların ve tankların altına yatarak cesur ve kahramanca mücadele etmiş ve bir kez daha böyle olayların yaşanmayacağını göstermiştir. Kara Eylül’ün karanlığına rağmen milletimizin yarınlarını aydın bir meşale gibi parlatmaya yeminli olan ülkücü hareket var oldukça tüm cihan saldırsada Türk Milleti teslim olmayacaktır.

“Turan sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz”

Şehitlerden aldıkları emaneti daha da ileriye taşıyacalarını belirten başkan Akbayır konuşmalarına şu şekilde devam etti: şehitlerden aldığımızı emaneti ülkücü hareket olarak daha da ilertiye taşıyıp  her türlü zorlukla mücadele edeceğiz. Gerekse de bu vatan uğruna bu hilal uğruna can vereceğiz. Bugün 12 Eylül ve bu kanlı günün 38. Yıl dönümü nedeniyle ilimizde kabri bulunan Ülkücü Şehidimiz Nizamettin Erdoğan’ın  kabrini ziyaret etttik.  Dualarımızla emanetleri olan turan sevdamızdan vazgeçmeyeceğimizi tüm cihan duysun.”

Programın ikinci kısmı ise Kırşehir İl Ocak binasında  Alparsla Türkeş konferans salonunda gerçekleşti. Edilen duaların ardından 12 Eylül 1980’de şehit edilen Ülkücü 9 şehit için sinevizyon gösterimi gerçekleşti.  Program ülkücü yemini ile son buldu.

 

Add Comment