Ülkü Ocakları Kilis İl Başkanlığı Üniversite teşkilatı olarak , Kilis 7 Aralık üniversitesi meydanında 3 Mayıs Türklerin Günü adlı programı yapıldı. Programda sayın İl Ocak Başkanı İbrahim Halil YILMAZ Beyfendi ve sayın Üniversite rektör hocası Mustafa Doğan KARACOŞKUN Beyfendi davete katılım sağladı. 

 
Programda  kur-an tilaveti ve ardından sayın İl Ocak Başkanı sayın  İbrahim Halil  YILMAZ Beyfendinin basın açıklaması demir dövme ok atma şiir dinletisi ve son olarak meydanda yakılan ateşin üzerinden özgürlük atlayışı yapılmıştır. 
 
Kilis 7 Aralık üniversite masa başkanı sayın Soner KARABUDAK Beyfendi “Büyük Türk Milleti, şanlı tarihimiz boyunca ülkemizin bütünlüğüne kastetmek isteyen odaklara karşı kahramanca mücadele etmiştir. Tarihten bugüne Millet olarak başımız dik, alnımız ak bir şekilde kendi varlığımızı kutsal vatanımızın varlığı uğruna düşünmeden feda ettik. Milliyetçilik,  aziz milletimizin dünyada hak ettiği yere gelmesi için çalışmak, üretmektir. Milli bekamız ve bağımsızlığımız tartışılmaz koşuldur. Türk Milliyetçileri geçmişten günümüze uşak olmayı asla kabul etmeyen şerefli ay yıldızlı bayrağımızın birer temsilcileridir.
 
Türk milletinin doğudan batıya her bir ferdini tartışmasız aynı gören, hiç kimseye dil, din, ırk sormadan aynı sevgi saygıyı göstermek Türk Milliyetçiliği’nin temel anlayışıdır.
 
Türk Milliyetçileri her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğinin, beraberliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olmuş ve daima olmaya da devam edecektir.
 
3 Mayıs 1944’ün yıl dönümünde, başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere bu davaya emeği geçen tüm yol arkadaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olanlara sağlık ve esenlik içinde ömürler geçirmelerini diliyorum ” İfadelerini kullanarak sözlerine son vermiştir .  
 
 

Add Comment