Ülkü Ocakları Kastamonu  İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz Pazar Günü Grand Moni konferans salonunda Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm başkanı Prof. Dr. Yonca İldeş Anzerlioğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Türkistan ve Türkistan Bağımsızlık Hareketleri” adlı konferans düzenlenmiştir.

Ulu Camii İmam Hatibimiz Duran Sivaslı`nın Kuran-ı Kerim tilaveti ve duasının ardından Programın açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Yunus Abayoğlu, “Bir gün tüm coğrafyalarda yaşayan soydaşlarımızla Çin seddinin önünde sabah namazı kılmanın hayalini kurduklarını, her bir Türk ‘ün derdini kendine dert edinmenin Ülkü ocaklarının asli vazifesi olduğunu” belirtmiştir.

Yoğun İlgi gören konferansta işgal altında, zor şartlarda yaşam ve kimlik mücadelesi veren soydaşlarımızın sahipsiz olmadığı bir kez daha vurgulanmıştır.

Ülkücü Hareketin son Sehidi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için hazırlanan video salonda duygusal anların yaşanmasına sebep olmuş daha sonra mikrofona geçen Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm başkanı Prof. Dr. Yonca İldeş Anzerlioğlu ise yaptığı konuşmada “Basmacı hareketleri olarak adlandırılan isyanlardan bahsetmiş, bir gün Doğu Türkistan’ın gök bayrağının Ay yıldızın yanında özgürce dalgalanacağını vurgulamış, Türklüğün umudunun Ülkücü Türk gençliği olduğunu” belirtmiştir.

Programla ilgili değerlendirmede bulunan Ülkü ocakları İl Başkanı Yunus Abayoğlu, gençliğimiz ve katılımcılar açısından ince mesajlar içeren bir program gerçekleştirildiğini, emeği geçenlere ve tüm katılımcılara teşekkür ettiğini belirtti.

Düzenlenen plaket töreni ile program sona ermiştir.

 

 

 

 

 

Add Comment