20 Şubat 2015’te, Ege Üniversitesi kampüsünde PKK’lı hainler tarafından uğradığı alçakça saldırı sonucu şehit düşen Fırat Yılmaz Çakıroğlu Vatanperver Milliyetçiler tarafından şehadetinin 3. sene-i devriyesinde tüm Türkiye’de dualarla anıldı. 
Programlar kapsamında bu haftayı Fırat Yılmaz Çakıroğlu ismi ile özdeşleşmesini sağlayacak niteliktedir programlar başlatan  Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanlığı halka açık olarak düzenlenen programların ardından  Kastamonu Üniversitesinde programlar düzenledi. Halkın ve özellikle üniversite-lise okuyan öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen anma programlarında daha nice şehadete hazır Fırat’ların varlığına delil teşkil ettiği ifade edildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Yunus ABAYOĞLU  “Bir ölür bin diriliriz.” cümlesi bizim için çok şey ifade etmektedir. 
Şehidimizin ruhu için Fatihalar, Yasinler ve Hatimler Kastamonu semalarından şehidimizin kabrine nur olarak inmektedir. Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanlığı olarak, mücadelesinden yılmayan, duruşundan ödün vermeyen, zalime Yavuz, mazluma Yunus olmayı kendisine gaye edinmiş ve mükafat olarak da Peygamber Efendimize (sav) komşu olmayı hak etmiş 5000’i aşkın Ülkü devi ile cennette kavuşmuş olan kardeşimize ve tüm şehidlerimize Allah’tan Rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. ifadelerini kullandı.

 

 

 

Add Comment