Hocalı’yı Unutmadık Unutturmayacağız. Bir kez daha haykırıyoruz ki Ya Karabağ Bizim Olacak Ya Da Biz O Toprakların…

26 Şubat Pazartesi Günü Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanlığı’nda Hocalı Soykırımı anma programı düzenlendi. Saygı duruşu ile başlayan program İstiklal Marşı ve Azerbaycan Milli Marşı akabinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Eller bir kez daha Hocalı için açıldı, dualarla bir kez daha şehitlerimizin ruhuna hediye edildi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın Yunus Abayoğlu konuşmalarında önemli noktalara değinerek; Hocalı Soykırımının 26. yılında unutulmadığını, çok sayıda Azerbaycan vatandaşının katledildiği katliamda, yüzlerce  kişinin ise ağır yaralı olarak kurtulduğunu ifade etti. Ermeni canilerin sayısı bini aşkın Azerbaycan Türkünü esir ettiğine ve akılalmaz işlenclerle muamele ettiklerine dikkat çeken Abayoğlu Ermeni doktor Zori Balayan’a da konuşmasında değinerek “sözde doktorun kız çocukları üstünde yaptığı deneyleri, işkencelere unutmadık. Karabağ Türk’ün öz yurdudur. Ermeniler hakettiğini er geç bulacaktır.” dedi.

Düzenlenen bu anlamlı gecede Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakülteleri için devir teslim töreni gerçekleştirildi. Reis atamaları yapılan iki fakültenin devralan Reis ve Reis Yardımcıları Kur’an-ı Kerim’e el basarak Tüm salonla birlikte kominizme, siyonizme, kapitalizme, faşizme ve emperyalizme karşı yılmadan, yıkılmadan mücadele edeceklerine yemin ettiler. Program Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın Yunus Abayoğlu’nun tebrikleriyle son buldu.

 

 

 

 

 

Add Comment