3 Mayıs Milliyetçiler gününün 74.yılı münasebetiyle Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Oğuz GÜNGÖR Basın Açıklamasında şunlara değindi :

3 Mayıs 1944 Türk Milletinin tekrardan şahlanış ve harekete geçmesi açısından bir dönüm noktası olmuştur.
Bu anlamlı günün tarihine bakmak gerekirse 3 Mayıs 1944 yılında zamanın devlet yöneticileri tarafından Sadece Türkçü ve Milliyetçi oldukları aynı zamanda Türk Milletini uyandırmaya çalıştıkları için yıllarca hapse mahkum edilen Liderimiz Alpaslan Türkeş ve o dönemdeki arkadaşları H. Nihal Atsız, Reha Oğuz Türkkan, Hüseyin Namık Orkun, Zeki Velidi Togan gibi 23 Türkçü aydının çeşitli işkencelere maruz bırakılması olayıdır.
Aradan 74. Yıl geçmesine rağmen Türk milletinin yok edilmesini ve itaat eden bir toplum haline gelmesini amaçlayan dış ve iç mihraklar hala aktiftir.
İç ve dış mihrakların hain sürecini en başından beri takip ederek bizlere yol gösteren ve Türkiyenin yeni yön haritasını çizerek hainleri bertaraf eden Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in önderliğinde 74.yıl önce Türk Milletinin bağımsızlığını haykıranların günü olduğunu unutmamız gerekir.
Hainlerin her yanımızı kapladığı böyle bir zamanda Türk milletinin uyandırmayı amaçlayan ve bu doğrultuda hareket eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bizlere büyük görevler düşmektedir.
Bu önemli günde içlerindeki milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız, Reha Oğuz Türkkan ve nicelerini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz

Basın açıklamasının ardından Ülkü Ocakları Kars İl Başkanın katılımlarıyla şehirimizde bulunan esnafa ve halkımıza günün anlamı anısına Türk Bayrağı takdim edildi.

 

 

 

 

Add Comment