Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanlığı yaz Kuran Kursu başlattı. Ülkü ocaklarının din eğitimine verdiği önemi bir kez daha Kur-anı Kerim kursuyla gösterdi. Yeni eğitim ve öğretim yılı başlayana kadar bir çok öğrencinin kuranı kerim eğitimin tamamlanması hedeflenmektedir. Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanı Mustafa Turgut Cengiz yaptığı basın açıklamasında : Davamız ilahi kelimetullah, nizamı alem ülküsüdür. Başbuğumuz Alparslan Türkeş ‘’Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.’’ demiştir.

Başbuğumuzun bu sözünden hareketle amacı vatanına, milletine, dinine, kitabına bağlı gençler yetiştirmek olan Ülkü Ocakları dini-mübin İslam için koyulacak bir taşın ne kadar ehemmiyetli olduğunun farkındadır. Başlatmış olduğumuz yaz kuran kursu ile amacımız İslam dininin kitabı olan Kur-anı Kerim’i okumayı bilmeyen gençlere öğretmek ve bu konuda zayıf olan ülküdaşlarımızı ise güçlendirmektir. Türklük Şuur ve gururu ile İslam Ahlak ve faziletinin bütünleştiği bir gençten ülkemize, dinimize bir çok fayda gelecektir. Bu hallerin bulunmadığı gençlerimiz ise yönünü kaybetmiş bir nesil olarak yetişecektir. Geleceğimiz gelecek nesillerin elinde olduğu için ‘‘ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.’’ Diyen Peygamber efendimizin izinden gidecek gençler yetiştirmek biz Ülkü Ocaklarının en kutsal görevidir. Tüm gençlerimizi yeni eğitim ve öğretim yılı başlayana kadar hafta içi her gün 16:30-18:30 saatleri arasında Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanlığı hizmet binamıza bekliyoruz, Dedi.

İlk dersi geçtiğimiz perşembe günü başlayan ve hafta içi her gün verilecek olan kuran kursuna yediden yetmişe öğrenmek isteyen her kesin katılabileceği beyan edildi.

Add Comment