Karabük Üniversitesi Kızılay Öğrenci Kulubü ile TÜRK KIZILAYI’nın ortak bir projesi olan 2018 Ünite Kan Bağışı Kampanyası’na ‘’Vatan Sana Kanım, Canım, Her Şeyim  Feda’’ Sloganı ile Karabük Üniversitesi  Fakülte Teşkilatlarımızdan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Teşkilatımız ile Meslek Yüksek Okulu Fakültesi Teşkilatımız da Kan Bağışı Kampanyası’na destek verdiler.

Hatırladığımız üzere Türk Kızılayı İstanbul Şubesi , 15 Temmuz gecesi darbecilerin kan döktüğü 11 noktada kan bağışı kampanyası başlatmaştı. Bugün ise Ülkemizin sınır ötesinde yürütmekte olduğu Afrin Harekatı Zeytindalı Operasyonu ile Mehmetçiğimize destek amacıyla kan bağışı kampanyası devam ediyor. ‘Bağışlanan her kan kurtarılan üç candır’ anlayışı ile hareket eden Üniversite Teşkilatımızdaki Fakültelerimiz TÜRK KIZILAYI yetkililerine de desteklerine devam edeceklerini bildirdiler.

‘İnsanı Yaşat ki Devlet de Yaşasın’ Prensibi ile Kan bağışına destek olan kardeşlerimiz sağlıklı nesillerin yetişmesi adına Sağlık Bakanlığımızın Kan İhtiyacının Karşılanması ve bu kampanyaya katılmaktan duydukları mutlulukları dile getirdi.

 

 

 

 

Add Comment