Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanlığı Ortaöğretim Birimi ;

 Genel Başkanımız Sn.Olcay Kılavuz Beyefendi’nin Türk Gençliğini Kötü Alışkanlıklardan Uzak Tutmak ve Toplumumuzun Büyüyen sorunlarından birisi haline gelen Madde Bağımlılığı hakkındaki ‘’Savaşacağımız  Yeni Cephemiz Budur ‘’ sözlerini dikkate alarak Eski Karabük Belediye Binası Önünde , Merkez Hürriyet Caddesi Mevkiinde ‘’Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele ‘’ konulu Fotoğraf ve Afiş sergisi gerçekleştirdi.

Serginin yanı sıra Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanlığı Ortaöğretim Teşkilatındaki Lise Öğrencilerimiz de hazırlanan El Broşürlerini cadde Esnafına ve Karabük Halkına konu hakkında bilgilendirme yaparak dağıttı.

Basın açıklaması gerçekleştiren Ortaöğretim Birim Başkanı Orhan MERT ;

‘’ Gençlerimizi  ‘ spor , eğitim , kültür , sanat vs. ‘ gibi faaliyetlere davet ederek Madde Bağımlılığının zararlarını anlatan bir sergi gerçekleştirmek istedik ; Ülkemizde ve Dünyada son zamanlarda yaygınlık kazanan uyuşturucu ve madde kullanımının önüne geçebilmek istiyoruz ve bizler biliyoruz ki bir kereden bir şey olmaz diye düşünen ne kadar insanımız varsa hatırlatmak istiyoruz ki aynı vatanı aynı toprakları aynı sokakları paylaşıyoruz biz biriz ve beraberiz toplumumuzun başındaki bu illeti defetmesi adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz ‘’ dedi.

Teşkilatımızın gerçekleştirdiği sergiyi yerinde ziyarette bulunan Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanı Mustafa Turgut CENGİZ de ‘’ Gençlerimizi yokluğa sürükleyen sosyal, bedensel, ruhsal tahribata yol açan madde bağımlılığına karşı bir kez daha ‘Maddenin esiri değil Vatanın esiri olun ‘  ”Damarlarınızdaki asil kanı kirletmeyin ” demeçlerinde bulundu.

 

 

Add Comment