Ülkü Ocakları Gençlik Şöleni

Ülkü Ocakları Gençlik Şöleni
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Milli Mücadele’nin 100. yılı münasebetiyle düzenlediği ve 18 Mayıs’ta ilk üç oturumunu gerçekleştirdiği Uluslararası Gençlik Kongresi’nin son oturumunu da gerçekleştirerek akabinde Gençlik Şöleni tertip etti. Yoğun İlgi gören şölene MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, MHP Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Eyüp Yıldız, MHP MYK Üyesi Doç. Dr. Muhammet Koçak, Ülkü Ocakları İl Başkanları ve bir çok vatandaş katıldı. Şölende OTAĞ Türk Dünyası Müzik ve Dans Topluluğu ile Atilla Yılmaz sahne aldı.
Konserde Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli de mesaj gönderdi. Liderimizin mesajının okunmasından sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş konuşma yaptı. Konuşmasına şölenin fikir babası Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin selam ve iyi dileklerini ileterek başlayan Ateş, konuşmasında sıkça Türk milletinin hürriyet sevdasına yer verdi.
“Türk milleti beş bin yıllık tarihinde pek çok badire de atlatmış; ihanet ve yenilgi yaşamış, fetret devirlerine mahkûm olmuştur. Bilhassa, yirminci asrın ilk yirmi yılı, milletimiz açısından çok sıkıntılı geçmiş; milletimizde bir yılgınlığa neden olmuştur. Bu yılgınlık 19 Mayıs 1919’da Samsun limanına yanaşan Bandırma Vapuru’nun içindeki bir avuç Türk milliyetçisinin azimli ve kararlı mücadelesi ile ortadan kalkmış ve istiklâl kavgasına inkılap etmiştir. İşte bugün özgürlük ve bağımsızlık, varlıkla yokluk gibi çok önemli ve hayatî bir dönüm noktasını ifade eden Millî Mücadele’mizin başlangıcının yüzüncü yılını kutlamak için burada, bir araya geldik.” şeklinde konuşmasına devam eden Ateş, neden bir araya gelindiğini de böyle ifade etti.
Konuşmasının devamında 19 Mayıs 1919 günü Türk milletinin koyduğu tavırdan ve altın yeleli bozkurt olarak nitelendirdiği Atatürk’ten söz eden Ateş, ayrıca bu sene başlatılmış olan Uluslararası Gençlik Kongresi ve Gençlik Şöleni programlarının devamlarının da geleceği mesajını vererek konuşmasını şöyle bitirdi: “Ülkücü Hareket, elli yıldır kuşatmaları yara yara, tuzakları boza boza bugünlere gelmiştir. Biz, iman erleriyiz! Biz, ülkü neferleriyiz! Biz, Türk-İslam ruhunun, korkusuz fertleriyiz! Muhakkak başarılı olacağız! Zafer; inananların ve inandıklarıyla amel edenlerindir. Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimiz başta olmak üzere, yüce milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Samsun’dan başlatılan kurtuluş mücadelesi ile bizlere kutsal bir vatan emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve millî kahramanlara, Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve ülkücü şehitlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükran, minnet ve rahmetle yad ediyorum.”

Add Comment