Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı’nda Fotoğraf Sergisi
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı  tarafından, Doğu Türkistanda Müslüman Uygur Türklerine uygulanan baskılara dikkat çekmek için yapılan zulmü anlatan karelerin yer aldığı fotoğraf sergisi düzenlendi.
Taşbaşı Kültür Merkezi önünde düzenlenen fotoğraf sergisine Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanı ve İlçe Başkanlarının yanı sıra Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan Adayları da katıldı.
 Burada bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Eskişehir İl Başkanı Yasin Yumrukaya “Kanayan yaramız, iç acımız Müslüman-Türk kardeşlerimize, Doğu Türkistan’ımıza kızıl çin tarafından yapılan insani değerlerle bağdaşmayan soykırımları ve zulümleri hepimizi derinden etkilemektedir. ‘Zalime Yavuz, Mazluma Yunus’ olmayı hayat felsefesi bilmiş Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak bu vahşi soykırıma karşı çıkıyoruz. ‘Müslümanlar birbirinin kardeşidir.’  diyen Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed(S.A.S.)’in bu sözüne bianen bütün Türk İslam coğrafyasını Kızıl Çinin karşısına kardeşlerimizin yaşama hakkını, özgürlüğünü savunmaya çağırıyoruz. Yıllar geçtikçe Türk nüfusunun giderek azaldığı oğuz ellerinde kardeşlerimiz kan ağlarken, bölgeleri kan gölüne dönmüşken, Çin tarafından inanç özgürlükleri elinden alınarak işkencelerle hürriyetlerinin yok sayılmasına göz yuman sözde özgürlükçü, adaletçi, insan haklarını savunduğunu iddia eden devletler, Birleşmiş Milletler ve Uluslar arası kuruluşlarlada bir hesabımız olduğunu ifade ediyoruz. Alayı bilsin ki Doğu Türkistan Türk toprağıdır. Zulme, işkencelere boyun eğmeyen, değerlerini, inançlarını yaşatmaya çalışan kardeşlerimizin yalniz olmadığını Türkiye’den, Eskişehir’den ilan ediyoruz.” dedi.
Fotoğraf Sergisi sonrası bir açıklamada bulunan Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanı Ahmet Biricik ” ‘ Bir Zulme Engel Olamıyorsanız Onu Herkese Duyurun’ diyor Hz. Ali efendimiz. İnanıyorum ki zalimin zulmünün karşısında duran, mazlumların sesine kulak veren birler iki, İkiler Beş, Beşler On, Onlar Yüz, Yüzler Bin, Binler haykırış olacak. Bu haykırış gün gelecek Turan olacak” dedi.