Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı üyeleri tarafından, Kanlıpınar Şehitliği’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Duygusal anların yaşandığı program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sonrasında Eskişehirli şehitlerin fotoğraflarının yer aldığı “Cennet Taburu” sergisinde yer alan fotoğraflar cam tablo halinde ailelere teslim edildi. Toplamda 80 şehidin fotoğraflarının yer aldığı tabloların yanında, karanfiller ve Türk bayrakları da ailelere hediye edildi. Ardından yapılan dualar ile program sona erdi.
 
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanı Ahmet Biricik programın ardından açıklamalarda bulundu. Şehitlik mertebesinin büyüklüğüne dikkat çeken Başkan Biricik, “Geçmişten günümüze vermiş oldukları onurlu mücadeleleriyle ölümsüzleşen aziz şehitlerimizi rahmet ve dualarla anmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Şehitlik; Müslüman Türk Milleti’nin inancındaki en yüksek mertebedir. Şehitlik ulaşılacak en üst rütbe, cennetle mükafatlandırılmış ulvi bir zirvedir. Yeri gönüllerde, tarifi Kur’an-ı Kerim’de yazılıdır. Şehitlerimiz vatan, millet ve mukaddesat yolunda canından vazgeçen insanlık şaheserleridir. Yüce bir gayeye hizmet amacıyla dünyevi nimetleri elinin tersiyle itenlerin payesidir. Şehadeti, millet ve vatan uğruna gözlerini kırpmadan tercih eden kahramanlarımıza çok şey borçluyuz. Yiğitliklerini ve anılarını anlatmaya yüreklerin dayanmayacağı, sözcüklerin yetmeyeceği şehitlerimiz bizim övüncümüzdür ve asla unutulmayacaklardır” dedi.
 
 
Programa, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Milletvekili adayları Metin Nurullah Sazak, Kayıhan Çağlayan ve Kezban Akkaya’nın yanısıra şehit aileleri de katıldı
 
 

Add Comment