Ülkü Ocakları Eskişehir / Yunus Emre İlçe Başkanlığı, Regaip Kandili’nde Münasebetiyle İlçedeki Tüm Camilerin Çıkışında Kandil Simidi İkramında Bulundu
 
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı, Üç Ayların İlk Kandili Regaip Kandili’nde 6 farklı camide kandil simidi ikramında bulundu. Üyeler, Peygamber Efendimizin hadislerinin bulunduğu kartları da cami cemaatlerine dağıtarak kandillerini kutladı. 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanı Ahmet Biricik,”
İslam Dinimizde dünya ve ahiret mutluluğunu kazanmamız için mübarek gün ve geceler vardır. Bu mübarek gün ve geceler çölde yolculuk yapan kişinin su bulduğu gözeler misalidir. Her bir gözeye gelindiğinde ayrı bir heyecan, susuzluğun giderilmesi sonucunda yaşanan ayrı bir lezzet vardır. Kandil geceleri de işte böyle gözelerdir. Manevi hayatımızda çekmiş olduğumuz susuzluğumuzun giderildiği, 
hayatımıza nice güzellikler katan gecelerden birisi de Regaib kandilidir. Regaib kandili, Üç ayların birincisi olan Recep ayının ilk cuma gecesidir. Regaib, istenilen, değeri çok olan, bağış, ihsan ve ikram  demektir. Regaib kandili üç ayların arifesidir. Manevi hayatımızda olgunluğu yakalama fırsatı olan üç aylara giriş gecesidir. Bir aydınlanma, nurlanma gecesidir. Çünkü üç aylar dediğimiz Recep, Şaban ve Ramazan, manevi hayatımıza saadet katan, rahmetin, merhametin, mağfiretin sağanak sağanak yağdığı aylardır. Bizim için büyük bir lutuf olan gecelerden biri olan Regaip Kandili münasebeti ile bölgemizde bulunan camilerde vatandaşlarımıza kandil simidi ikramında bulunduk. Ayrıca Peygamber Efendimizin Hadislerinin bulunduğu kartları dağıttık. Vatandaşlarımızın Regaip Kandili kutladık.
İnsanları birbirine yaklaştıran, kardeşlik, dostluk, komşuluk ve dayanışma duygularını geliştiren, Yaradan’a derin bir şükran imkanı bulduğumuz bu gecede kaynaşmanın sohbetin ve muhabbetin artmasını diliyor, bu vesile ile tüm İslam Aleminin, Regaip kandilini kutluyorum. ” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Add Comment