Ülkü Ocakları’ndan “Bir Gülümseme İle Tüm Engeller Aşılır” Etkinliği 
 
Ülkü Ocakları Eskişehir / Yunus Emre İlçe Başkanlığı Üyeleri, Down Sendromlu Ve Engelli Çocuklarla Birlikte Eskişehir Basket Maçını İzleyerek Çok Anlamlı Bir Etkinliğe İmza Attı.
 
Ülkü Ocakları Eskişehir / Yunus Emre İlçe Başkanlığı üyeleri, down sendromlu çocuklarla  engelli çocuklar ve aileri ile bir araya gelerek Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 19. hafta karşılaşmasında Eskişehir Basket’in evinde ağırladığı Gaziantep Basketbol takımı ile oynadığı basketbol maçını izlediler. Maçı izleyen dowm sendromlu çocuklar ve engelli çocukların kalpleri ısıtan mutlulukları gözden kaçmadı.
 
Her insanın, doğuştan bir hastalık nedeniyle veya bir kaza sonucu be­densel veya ruhsal bozukluk yaşayarak engelli olabileceğimizi ve  her in­sanın başına gelebilecek olan bu durum karşısında duyarlı olması gerektiğini  vurgulayan Ülkü Ocakları Eskişehir / Yunus Emre İlçe Başkanı Ahmet BİRİCİK ;
“Bedensel ya da ruhsal bozukluk nedeni ile engelli sayılan çocuklarımızı, hayata bağlayacak davranışlarda bulunarak yaşamlarını kolaylaştırmalı ve mutlu olmala­rı sağlanmalıdır. Bunu kendimize sosyal bir sorumluluk olarak gördük ve görev edindik. Bu kapsamda pek çok kez bu kardeşlerimize bir araya gelerek onlara yönelik yapmış olduğumuz faaliyetlerimiz neticesinde keyifli anlar, güzel vakitler geçirdik. Bugünde Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 19. hafta karşılaşmasında temsilcimiz Eskişehir Basket’in evinde ağırladığı Gaziantep Basketbol takımı ile oynadığı basketbol maçını down sendromlu çocuklarla engelli çocuklar ve aileleri ile bir araya gelerek seyrettik. Yine çok keyifli ve güzel bir gün geçirmiş olduk. Kardeşlerimizin gözlerinden okunan mutluluğun canlı şahidi olduk. Bu yönde etkinliklerimiz devam edecektir.Bizler her zaman onların yanında olmaya , onlara bir ağabey , bir dost, bir arkadaş olmaya devam edeceğiz. “dedi.
 
 
 
 
 

Add Comment