Ülkü Ocakları Eskişehir / Yunus Emre İlçe Başkanlığı, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü münasebetiyle Tepebaşı Belediyesi’nde özel bir kafede çalışan down sendromlu kardeşlerimizi ziyaret ettiler.
 
Kafede çalışan down sendromlu gençlerle bir araya gelerek onlarla birlikte vakit geçiren Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı üyeleri, çay servisini de kendileri yaptılar.
 
Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanı Ahmet Biricik, “Toplumumuzdaki duyarlılığın arttırılması, down sendromlu, melek yüzlü kardeşlerimizin hayatları boyunca ön yargı ve ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamlarını sürdürebilmesinin önemine dikkat çekmek amacıyla Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı olarak sürekli bu kardeşlerimizle bir araya gelerek onlarla birlikte vakit geçiriyoruz. Hayata onların dünyasından bakabilmek, onlarla ilgilenebilmek çok önemli. Onları hayatın içine daha fazla katmayı amaçladık. Onların her şeyden önce büyük bir sevgiye ve ilgiye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu ilgi ve sevgiyi çocuklarımıza vererek toplumsal yaşamda onların farklı olmadığını hissettirmek bizim sorumluluğumuz olmalıdır. Bu nedenle bu kardeşlerimizle pek çok farklı faaliyette bir araya geldik. Birlikte at binmeye gittik, Eskişehir sporumuzun futbol ve basketbol maçlarını izledik, hayvanat bahçesini gezdik, sinemaya gittik. Yaptığımız her faaliyette gördük ki hayat farklılıklarla güzel. Evet onlar farklılar. Ama herkesin düşündüğü gibi değil. Farklılar çünkü yargılamıyorlar. Farklılar çünkü içlerinde kötülük yok. Bu yüzden down sendromlu kardeşlerimizle gurur duyuyoruz. Onlar bizim için sadece 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde farklı ve özel değiller. Onlar bizim için her zaman farklılar ve her zaman özeller. Onlarla vakit geçirmek bizler için en büyük farkındalık en içten mutluluktur” şeklinde konuştu.
 
 
Ziyarette, gençlere çeşitli ikramlar yapıldı, hediyeler takdim edildi.
 
 
 
 
 
 
 

Add Comment