Ülkü Ocakları Eskişehir İl Başkanlığı tarafından Kentpark’ta Saat 9.05 geçe Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın Ardından Ata’ya Saygı Koşu Yarışması Yapıldı.

MHP Eskişehir Milletvekili Sn. Metin Nurullah Sazak Bey’in de ödül törenine katıldığı program gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Teşkilatların önce kendi birimleriyle sonra da birim şampiyonlarının final koşusuyla tamamlandı.

10 Kasım, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde Ata’mızı anmak ve onun istediği gibi bir gençlik yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Ülkü Ocakları Eskişehir İl Başkanı Yasin Yumrukaya, ” Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin asil kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum. Böylesine bir günde Büyük Ata’mızın yolundan giden asil Türk gençliğini yetiştirme gayemizden hiç vazgeçmeden çalışmalar yaptık. Bizler her zaman onun izinden giden ve gösterdiği hedefe yılmadan, yıkılmadan varacak olan Ülkücü – Milliyetçi Türk Gençleriyiz. Bizler son nefesimize kadar Ata’mızın inandığı aklı hür, vicdanı hür, ilim ve irfan bakımından oldukça donanımlı, sağlıklı Türk gençleri yetiştirmeye devam edeceğiz. İnanıyoruz ki bu gençlik, milletimizi uygarlıkların en tepesine başarıyla taşıyacaktır. Rahat uyu Ata’m. Bizler olduğumuz sürece bu memleketi kanımızın son damlasına kadar koruyup, kollayacağız.” dedi.