Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanlığı çocuk yaşta okuma alışkanlığının gelişmesi için İlköğretim öğrencilerine geçen yıldan başlatılan hediye kitap kampanyası devam etmektedir. 

Ülkü Ocakları Elazığ  İl Başkanı Mehmet Ali Çiçek; “Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin öncülüğünü yaptığı “Okuyan Nesiller” projesi kapsamında Ağaç yaş iken eğilir Atasözünden yola çıkıp, Palu ilçemizde ilköğretim 1-2-3-4 – 5 ve 6. Sınıflara okuma kitapları hediye ederek sevinçlerine bir nebze olsun ortak olduk. 

Kitap, okuyarak faydasını gördüğümüz ama zararını görmediğimiz bir araçtır. Kitap okuma oranının olarak ülke genelinde çok iyi bir karneye sahip değiliz. Hepimiz bunun bilinci ve sorumluluğu içerisindeyiz. Kitabı geleceğe taşımak ve değerini düşürmemek bizlerin görevleri arasındadır. Özellikle ilköğretim seviyesindeki çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak gelecek nesiller adına umut verici bir gelişme olacaktır. Amacımız öğrencilerin sadece okulda değil evlerinde anne, baba ve kardeşleriyle kitap okuma kültürü kazanmalarını sağlamak ve bu kampanya sonunda öğrencilerin seviyesinde artışlar gözlemlemek bizlerin ana hedefidir.

Küçük yaşlarda okuma alışkanlığının benimsenmesi için başlattığımız bu kampanya devam edecektir. Bugün Palu ilçemizde kitap dağıtımımızı yaptık ve ilerleyen zamanlarda diğer ilçelerimizde ki ilköğretim öğrencilerine  kitap dağıtımında bulunacağız. Bazen bir kitap bir çocuğun sevinci ve neşesi olabilir. Hele ki kendisine hediye edildiğinde yüzlerindeki sevinç okuma arzusu içerisindeki fakat imkan kısıtlığı nedeniyle kitap sahip olamamanın durumunu net bir şekilde ortaya koymaktadır.  Kampanyamız doğrultusunda destek olmak isteyen herkes bizlere ulaşarak bu sevince ortak olabilirler.

“Kitapsız büyüyen çocuk susuz ağaca benzer..”
(Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK)

” GELECEK NESİLLER İÇİN, VAR OLSUN ÜLKÜ OCAKLARI.. ” 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment