Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ankara Saray Çocuk Evleri Sitesi’nde Tiyatro Düzenledi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ankara Saray Çocuk Evleri Sitesi’nde Tiyatro Düzenledi.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sinan Ateş, Ülkü Ocakları’nın Türkiye genelinde çocuklara yönelik sahnelettirdiği “Keloğlan” tiyatrosunu “Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü”ne bağlı “Ankara Saray Çocuk Evleri Sitesi”nde bulunan çocuklar ile buluşturdu. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in katılımı ile gerçekleşen tiyatro çocukların yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Genel Başkan Ateş tiyatro sonrası burada yaşayan çocuklar ile vakit geçirdi.

Ankara Saray Çocuk Evleri Sitesi’ni sık sık ziyaret eden ve buradaki çocuklar ile vakit geçiren Genel Başkan Sinan Ateş daha öncede Ankara Saray Çocuk Evleri Sitesi’ndeki çocuklara Ülkü Ocakları’nın çocuklar için yayınladığı kitapları hediye etmişti. Bu ziyaret sırasında çocuklar Genel Başkan Sinan Ateş’ ten ünlü sanatçı Ali Kınık’ı konser vermesi için istekte bulunmuş genel başkan bu isteği geri çevirmeyip sanatçı Ali Kınık’ı çocuklarla buluşturmuştu.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş bu tür etkinliklerin ve çocuklarımıza yönelik çalışmaların süreceğini bildirirken, ” Yetim çocuklarımız bizim evlatlarımız ve toplumumuzun en önemli yapı taşlarındandır. Hadis-i Şerif’te ifade edildiği gibi ‘Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır.’ Bu şuurla hareket edip, bu tür çalışmalarımızı Türkiye geneline yayıp evlatlarımız için eğitim faaliyetlerimizi ve sosyal sorumluluk projelerimizi artıracağız. Bizim için bu evlatlarımıza yönelik yapılacak olan çalışmalar bir faaliyet değil, gönülden gelen bir zorunluluktur. “dedi.

 

Add Comment