Ülkü Ocakları Burdur İl Başkanlığı olarak bugün Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in vefatının 21. sene-i devriyesi münasebetiyle Cumhuriyet Meydanında lokum dağıtımı gerçekleştirildi.

  Lokum dağıtımı sırasında basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Burdur İl Başkanlığı Basın ve Sosyal Medya Başkanı Sayın Mesude TÜRKMENER açıklamasında; “kıymetli Burdur halkı, Basınımızın güzide  temsilcileri, bozkurtlar ve Asenalar. Vefatının 21. sene-i devriyesinde Son Başbuğ Alparslan Türkeş’i anmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız.

Basın açıklamamıza geçmeden önce Başbuğumuzu mezarı başında on binlerce Ülküdaşımızın tekbirleriyle anma programına katılan İl başkanımız Sayın Ayhan Mete ve yönetim kurulu üyeleri şu an aramızda bulunmamaktadır. Sizlere anma programımıza göstermiş olduğunuz teveccüh, ilgi ve alakadan ötürü en derin saygı, sevgi ve hürmetlerini ilettiler.

 Milliyetçi Hareket Partimiz ve Ülkü Ocaklarımızın kurucusu, Son Başbuğ Alparslan Türkeş`i vefatının 21. sene-i devriyesinde sevgi, saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz. Yaşamının her anını, Türk milliyetçiliğine adamış olan büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş`i kaybetmenin acısını aradan geçen yıllara rağmen hala yüreğimizde hissediyoruz. Vatan ve millet  sevdalısı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, her zaman ülke çıkarlarını ön planda tutarak gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere yatırım yapmıştır . Söz konusu devlet işleri olunca elini taşın altına koymaktan çekinmezdi. Makam sevdalısı değildi. Öyle ki 1979 yılında Bingöl’de Milliyetçi Hareket Partili belediye başkanımız Şehit Hikmet Tekin’in ailesine taziyeye gittiği bir yerde koltuk bulunamadığında “ Koltuk meraklısı değilim, minderde otururum.” diyerek bu durumu belirtmiştir.

Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş, çocukluk yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, Türk milleti ve Türk Dünyası`nın birlik, beraberlik ve bekası konusunda çok büyük mücadeleler vermiştir. İlk seminerini 5 kişiye veren Başbuğ Alparslan Türkeş asla yılmamıştır. Pes etmek onun doğasında yoktu ve kafasına koyduğu şeyi muhakkak yapardı. Bu düstur doğrultusunda  mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe “önce ülkem ve milletim” diyerek, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur. Hayatı boyunca, Türkiye üzerine oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunlara karşı çıkmıştır.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ömrü boyunca milyonlarca vatan sevdalısı, imanlı gençler yetiştirmiştir. O`nun ülküsü ve fikirleri aradan geçen onca zamana rağmen halen ilk günkü heyecanla yaşamakta ve yaşatılmaktadır. Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuzun Alparslan Türkeş`in, ülküsü ülkümüz, yolu yolumuz, davası davamız olmaya devam etmektedir. Bu ülkü ve fikirler Türk milliyetçilerinde varolduğu sürece, ülkemizin birlik, beraberlik ve bekasını hiç kimse bozmaya cesaret edemeyecektir.

“Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş.” Diyerek uyarıda bulunan Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’e yaraşır , gözü açık, kanı deli, bakışı sert, başı dik, alnı açık bir nesil yetiştirmek için canla başla uğraşıyor; onun yaktığı 9 ışığa doğru emin adımlarla ilerliyor, bu uğurda can ise can, kan ise kan ne gerekiyorsa ortaya koymaktan çekinmeyeceğimizi her fırsatta haykırıyoruz.

1997’nin kara nisanında aramızdan ayrılan başbuğumuz Alparslan Türkeş için 98’liler ve sonrasında gelenler “hala yüreğimizde yaşıyor” diyebiliyorsa ne mutlu bu dava yolundan gidenlere. İşte bu yoldaki en büyük gücümüz onlardır.

Sözlerimi sonlandırırken belirtmek isterim ki; Son Başbuğ Alparslan Türkeş her zaman kalbimizde, ruhumuzda yaşıyor ve bizler her zaman onun şu düsturuyla bu yolda ilerliyoruz ve değil 21 yıl, 21 asırda geçse ilerlemeye devam edeceğiz;

“ Hepiniz birer Türk bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, onu yere düşürmeyin.”

Ruhu şad mekanı cennet olsun. “ dedi.

Meydanda gerçekleşen etkinliğin ardından Ülkü Ocakları Burdur İl Başkanlığı binasında Merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ ve dava arkadaşlarının ruhuna hediye eylemek üzere Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleşti.

 

Add Comment