Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu’nun her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Sevdamız Türkiye” temalı konser, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo Salon’da büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Üniversite Öğrencilerinin büyük bir ilgi ile katılım sağladığı konserde Düzce horon ekibi, Ozan Sungur, Alperen Kekilli ve Ali Kınık sahne aldı.

“BİZ SÖZÜMÜZE VE YEMİNİMİZE SADIĞIZ”

Plaket takdimi ve konser öncesi konuşan BAİBÜ Türk Dünyası Topluluğu Başkanı ve Ülkü Ocakları Bolu Üniversiteler Birim Başkanı Ramazan Köse varlıklarını Türk varlığına armağan ettiklerini ve yeminlerinden dönmeyeceklerini belirterek, “Biz Ülkücü Türk Gençliği olarak bu emanete sahip çıkmak için ant içtik, yemin ettik. Türküz, doğruyuz, çalışkanız dedik, Büyük Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize söz verdik. Varlığımızı Türk varlığına armağan ettik. Türk’ün varlığından rahatsız olanlar, Atatürk’ün hatırasına hakaret edenler, bu anttan rahatsız oldular. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir Türk Devleti olduğunu görmezden gelenler, andımızı ve bizleri faşistlikle suçlama soysuzluğunu yaptılar. “Bu millet” diye hitap ettikleri Milletin Büyük Türk Milleti olduğunu bilmeyenler, bilmeliler ki bu memleket tarihte Türk’tü, halde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak kalacaktır. Türklükten rahatsız olan bu soysuzlar kendi varlıklarını hangi mahvillerin varlıklarına armağan ederse etsin, kimlere verdikleri sözleri yerine getirirse getirsin, biz sözümüze ve yeminimize sadığız. Biz yeminimizi unutmadık, andımızdan vazgeçmedik. Çünkü Türk andından vazgeçmez, yemininden geri dönmez. Dönersek Gök girsin kızıl çıksın. Ne mutlu Türküm diyene!” dedi.

AKGÜL PLAKETLERİ TAKDİM ETTİ

Konserde sanatçıların sahneye çıkmasından önce konuşan Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül, büyük zorluklar içinde, siyasi ve bürokratik baskılar altında Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı olarak faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini söyledi. Akgül, “ Bu zorlukları aşmamda en büyük destekçimiz tabi ki Milliyetçi Hareket Partimiz ve onun değerli İl Başkanı Sayın Cihan Başaran ve yönetimidir.” diyerek teşekkür etti ve plaket takdim etti.

Akgül, Ülkü Ocakları Bolu İl Yönetimi’ni de sahneye davet ederek, “ Zamanlarından, ailelerinden ve işlerinden vakit ayırarak bu kutlu emanete sahip çıkarak beni yalnız bırakmayan yönetimime ve onların kıymetli ailelerine en büyük teşekkürü ediyor ve önlerinde saygıyla eğiliyorum. “ diyerek Ülkü Ocakları Bolu İl yönetimine plaket takdim etti.

Akgül ayrıca Konserin yapılmasında büyük bir katkı sağlayan Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Erhan Bayram ve Kamu-Sen yönetimine ve Türkav İl yönetimine de teşekkür etti.

ALİ KINIK VE ALPEREN KEKİLİ’DEN HARİKA KONSER

Konuşmaların ardından Düzce Horon ekibi yaptığı dans gösterisi ile seyircileri eğlendirirken, Osmaniye ilçesinden Akgül’ün daveti ile konsere gelen Ozan Sungur türkülerini söyledi. Daha sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin sanatçısı olan Alperen Kekilli sevilen şarkıları ile dinleyicileri ile buluştu. Sahneye son olarak ise yine genel merkez sanatçılarından Ali Kınık geldi. Çok sevilen şarkıları ile seyirciler ile buluşan Kınık, okuduğu şiirleri ile de dinleyicileri mest etti.