Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı Abant İzzet Baysal Üniversitesinde “Türk’ün bayramı Nevruz” şenliği düzenlendi.Nevruz Şenliği AİBÜ’lü öğrencilerin yoğun ilgisi ve katılımıyla kampüs meydanında gerçekleştirildi. Şenliğe Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Adem Evcil, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı, öğretim görevlileri, sendika temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Şenlikte Nevruz ateşi yakılıp üstünden atlandı ve Ergenekon’dan çıkışı simgeleyen Örs üzerinde Demir dövme töreni gerçekleştirildi.

 Törende konuşan Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül “ Daha önce Abant İzzet Baysal Üniversitesinde öğrenci görünümlü teröristler tarafından bırakın nevruz kutlamayı, Ülkücü öğrencilerin eğitim görmeleri bile engellenmeye çalışılmakta idi, Bugün Allah’a şükürler olsun ki Abant İzzet Baysal Üniversitesi siz vatansever öğrenci kardeşlerim ve ülkücü Türk Gençliği tarafından imanla, azimle, mücadele edilerek bugünlere getirildi. Bundan sonra da bu okulda hiçbir vatan haininin, örgüt mensubunun ve teröristin barınmasına, nefes almasına izin vermeyeceğiz.” diye konuştu. Şenlik AİBÜ’lü öğrencilerin oyun ve halaylarıyla devam etti.

 

 

 

Add Comment