ÜLKÜ OCAKLARI BOLU İL BAŞKANLIĞI “ÇOCUKLARIMIZ İÇİN NUTUK” DAĞITTI.

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından çocukların anlayacağı şekilde hazırlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk” adlı eserini Bolu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda dağıttı. 

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül Bolu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda ki minik kardeşlerimize “Geçmişini bilmeyen, geleceğini tasarlayamaz,Bu yüzden bu Ülkenin geleceği olan siz çocuklarımız, bu ülkeyi kurtaran ve kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ne zorluklarla karşılaştığını nasıl bir mücadele verdiğini bilerek bu bilinçle yetişmek ve ülkemizin, bayrağımızın, vatanımızın ve Atatürk’ümüzün kıymetini bilmek ve ona göre hareket etmekle yükümlüsünüz.” diyerek nasihatte bulunup, çocuklarımızdan bu kitabı okuma sözü aldı.

Kitap dağıtımı ardından açıklamalarda bulunan Akgül; “Gazi Mustafa Kemal’in bizlere nasihati ve emaneti olan bu eseri, ganimet ve ticari bir meta olarak gören, Atatürk’ün bu kutsal eserini fahiş fiyatlarla satmaya kalkan, istismarcı sahte Atatürkçülere inat, Genel Merkezimiz tarafından çocuklarımızın anlayacağı şekilde hazırlanarak bizlere gönderilen bu emanetleri sahiplerine, çocuklarımıza ücretsiz bir şekilde  ulaştırmaktan gurur duyuyoruz. Bu noktada bu eserin hazırlanmasında ve dağıtımında büyük gayretler ortaya koyan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Dr. Sinan Ateş Beyefendi’ye minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Çocuklarımıza ve Öğretmenlerimize Sayın Genel Başkanımızın sevgi ve muhabbetlerini ileterek bu eseri okuyup, okutacaklarına dairde söz aldık. Öğretmenlerimize de ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” diyerek konuştu.