Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı, 6 Ağustos 1987 günü Kurban Bayramı’nda cezaevinde yatan ülkücülere yardım etmek ve Ocağın ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla kurban derisi toplamak üzere Aydın’ın Çine ilçesine giderken, yolda geçirdikleri trafik kazası neticesi şehit düşen Aydın İl Ocak Başkanı Kubilay Ançin ile birlikte Recep Köse, Suat Hayri Balcı ve Yaşar Yazıcı için pilav hayrı düzenledi.

“DAVA UĞRUNA VEFAT ETTİLER”

Şehitlere rahmet dileyerek sözlerine başlayan Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Emre Özbey, “6 Ağustos 1987 tarihinde kurban bayramında ocağımızın ihtiyaçları ve o dönemde cezaevinde bulunan hükümlü arkadaşlarımız için yardım toplamak üzere Çine’ye giderken şehit olan 4 abimiz için bugün böyle bir pilav tavuk ayran dağıtıyoruz. 5 bin kişilik dağıtım yapacağız. Vatandaşlarımız da yoğun ilgi gösteriyorlar. Bizim en önemli özelliğimiz şehitlerimizin emanetine sahip çıkmamız. Onların emanetine sahip çıktığımız müddetçe biz varlığımızı sürdürebiliriz. Şehitlerimiz bir dava uğruna vefat ettiler, Allah yolunda öldüler. Türklük yolunda can verdiler. Allah hepsinden ebeden razı olsun, ruhları şad olsun.” dedi.

“AYDINLI ÜLKÜCÜLERE MÜJDE”

Daha önce de Ülkücü şehitlerin mezarlarını yenilediklerini belirten Başkan Özbey, “Burada Aydınlı Ülkücü camiasına müjde vermek istiyorum. Allah nasip ederse bu dört abimizin şehit olduğu noktaya bir anıt çeşme yapmayı planlıyoruz. Şu anda proje aşamasında hazırlıklarımız devam ediyor. Allah nasip ederse en kısa zamanda onların anısına hizmete açmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment