Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanlığı tarafından  düzenlenen Abdullah Buğra KOÇAR adlı eğitim programında ve “Kadının Türk Tarihindeki Yeri” konulu konferansın da Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Sn. Alptuğ SİVASLİGİL ve Sn. Doç.Dr.Cengiz YILDIRIM konuşmacı olarak katılım sağladı.

Konuşmasın da İl Başkanı  Sn.Alptuğ SİVASLİGİL kadının önemini şu şekilde açıkladı ; 

Kıymetli misafirler 

Asenalar 

genç bozkurtlar hepiniz hoşgeldiniz. 

Geçtiğimiz günlerde 8 mart dünya kadınlar gününde Ülkü Ocakları Amasya İl başkanlığı Asena Birimimiz yapmış olduğu çalışmalarla tüm Amasya halkına Türk kadınının önemini göstermiştir. Bu anlamda çalışma yapan Asena teşkilatımızdan rabbim razı olsun. Bizlere her zaman elif duruşlarıyla, iffet abidesi tavırlarıyla gurur kaynağımız olmuşlardır. 

Kurtuluş mücadelesinde tarihe damga vuran Türk kadınlarımızı unutabilir miyiz 

Bu tarihe geçen kadınlarımızdan Şehit Şerife Bacıyı.

1921 yılının çetin kış şartlarının hüküm sürdüğü ilk aylarında sırtında çocuğu, önünde kağnısı ile İnebolu’ dan Kastamonu’ya cephane taşırken mermileri ve çocuğunu korumak uğruna donarak şehit olan Vatan topraklarını koruamk uğruna hiç bir şartı gözetmeksizin koşan  şerife bacıyı 

unutabilir miyiz..

Asla unutmadık unutmuyoruz tarihe damga vurmuş kadınlarımızı 

ve her asır damga vurdukları gibi yine damga vuracaktır Türk kadınlarımız.  Bizlerde Ülkü Ocakları olarak asenalarımıza bu ruhu verebilmek için mücadele ediyoruz. İnşallah sizlerle birlikte daha güzel daha güçlü Türkiye için mücadelemizi sürdüreceğiz. 

Varolsun kutlu dergâhımız ÜLKÜ OCAKLARI.

Varolsun onun kalbi pırıl pırıl ÜLKÜCÜ TÜRK GENÇLİĞİ

Varolsun elif duruşlu Asenalarımız.

Hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Ne mutlu Türküm Diyene.” diyerek konuşmasına son verdi.Ardından 

Sn.Doç.Dr. Cengiz Yıldırım sunduğu slayt ile kadının önemini ve eski zamanlardan bu yana kadının Türk toplumunda ki yerini dinleyicilere anlatarak ve bozkurt yaparak konferansı sonlandırdı.

 

 

 

Add Comment