Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir dizi etkinlik düzenledi.
İlk olarak Sincan Ülkü Ocakları Ortaöğretim biriminden genç Ülküdaşlarımız Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u makamında ziyaret etti. Gençlerle tek tek selamlaştıktan sonra sohbet eden Kılavuz yaptığı konuşmada ” Bizim gençlerimizden beklentimiz eğitim hayatlarını başarıyla tamamlamalarıdır. Ülkemizin aydınlık bir geleceğe ulaşabilmesi için; bilimsel gelişmelerden haberdar olan, çağı yakalamış, yaşanan hadiseleri Türkçe okuyabilen ve bunlara ilişkin çözüm üretebilen gençlere ihtiyacımız vardır. Erol Güngör’ün de dediği gibi gençlerimizi ideoloji sahibi yapmadan önce fikir sahibi yapmalıyız.
Ülkü Ocakları gençlerimize yönelik çok sayıda projeyi hayata geçirmiştir. Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu, Erol Güngör Gelişim Programı, Ülkü Evleri, Gençlik ve Siyaset Akademisi gibi projeler gençlerimizin eğitim görürken yaşadığı sosyal sorunlara çare olmak, kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Sizler de bu projelerin amaçlarını kendinize referans olarak kabul etmelisiniz. Eğitim hayatınızda ortaöğretimden sonra lisans eğitimini de mutlaka almalı, hatta lisansüstü eğitime devam ederek ilim tahsil ettiğiniz alanda uzmanlaşmalısınız. Ülkücü gençler doktorsa en iyi doktor, avukatsa en iyi avukat, öğretmense en iyi öğretmen olmayı hedeflemelidir. İnanıyorum ki Sincan Ülkü Ocakları’ndan da geleceğin Lider Ülke Türkiye’sinin yöneticileri çıkacaktır. Bu bilinçle ve sorumluluk duygusuyla hareket edeceğinizden en ufak bir kuşkum yoktur. Türkiye’nin hak ettiği bir şekilde yönetilmesi için ahlaklı, ilkeli, bilgili, vizyon sahibi gençlerin rol sahibi olması gerekmektedir. Milletimizin umudu sizdedir.
Sincan Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye girerek 1. olan Sincan İlksan Toki Anadolu Lisesi, 2. olan Sincan Anadolu Lisesi ve 3.olan Nefize Andiçen Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini de tebrik eden Kılavuz başarılarının devamını diledi.
Sincan Ülkü Ocakları’nın Genel Merkezimizden ayrılmasından sonra Genel Başkanımız Olcay Kılavuz 23 Nisan dolayısıyla makamını temsili olarak minik Ülküdaşımız Salih Kılınç’a devretti.
Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticilerinin de hazır bulunduğu programda Genel Başkanımız Salih Kılınç Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri ve ileriye yönelik projeleri hakkında bilgi aldı. Sıcak bir atmosferde geçen sohbet esnasında Genel Merkez Yöneticilerinin sorularına da cevap veren Kılınç amaçlarının “vatan ve millet sevdalısı nitelikli gençler yetiştirmek” olduğunu söyledi. 3 Mayıs Milliyetçiler Günü, II.Türk Gençlik Çalıştayı ve Türk Gençlik Kurultayı’na ilişkin görüşlerini de dile getiren Salih Kılınç, Ülkü Ocakları “Vakıf Duasını” da okudu. Salih Kılınç, Genel Merkez yöneticileriyle tek tek selamlaşarak makamdan ayrıldı.
[gallery itemtag=”div” link=”file”]

Add Comment