Kurbanlarınızı Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ne Bağışlayarak Yurtiçi Ve Türk Dünyasındaki İhtiyaç Sahibi Soydaşlarımıza Ulaşmasını Sağlayabilirsiniz.
Kurban Bedeli 690 TL.
Ayrıntılı Bilgi İçin İrtibat Telefon Numarası:
0534 247 16 04
0532 058 36 44
0507 074 91 41
Ülkü Ocakları Kurban Bağış Hesabı
Ziraat Bankası Iban: TR550001001233451817305020
Hesap No: 1233 4518 1730 5020
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, paylaşmanın ve dayanışma kültürünün toplumda yaşatılmasına yönelik yaptığımız çalışmalarımız son sürat devam etmektedir.
Bu çalışmalarımız, bir taraftan ülkemiz sınırları içerisinde devam ederken diğer taraftan zulüm ve savaş şartları altında olan soydaşlarımızın yaşadığı gönül coğrafyamızda da gayretle sürdürülmektedir. Türk Milleti’nin büyük bir aile olduğunu göstermek adına yaptığımız bu yardımlarla; gönüller arası köprüler inşa edilmekte, kardeşlik bağları gelecek nesillere taşınmaktadır. Bu şiar ile, geçen seneki Kurban Bayramı yardım kampanyasında Kazakistan Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde okuyan öğrenci arkadaşlarımıza, Bakü’de bulunan Karabağ Gazileri’ne, Srebrenitsa’da gazilerimiz ve savaş malullerine, Afganistan’da Özbek Türkleri’ne, Kosova’da evladı fatihanın torunlarına; Tataristan’ın başkenti Kazan’da, Türkmeneli’nde ve Kırım’da ise ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza yönelik kurban kesimleri tertip ettik. Kurban Bayramı’nı Türkmeneli’nde soydaşlarımızla geçirerek bağışladığınız kurbanları ve nakdi yardımları kendilerine bizzat ulaştırdık.
Ayrıca zulümden ve baskıdan dolayı kendi topraklarından ayrılmak zorunda kalarak Türk’ün son yurdu Anadolu’ya gelmiş olan Doğu Türkistanlı soydaşlarımız ve Irak ve Suriye Türkmenleri için de kurban keserek bayram sevincimizi paylaştık. Yine Kırım Türkleri’nden oluşan Ankara’nın Günalan Köyü’nde, Afganistan Özbekleri’nin yaşadığı Hatay’ın Ovakent Köyü ve Tokat’ın Evrenpaşa Mahallesi’nde, Konya-Kulu’da bulunan Nogay köylerinde, Kırgız Türkleri’nin kurduğu Van-Erciş Ulupamir Köyü’nde ve Doğu Türkistanlı soydaşlarımız için Kayseri’de de kurban kesimi gerçekleştirdik. Bağışların bir kısmını da ülkemizdeki şehit ailelerine ve diğer ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak büyük bir aile olan Türk milletinin yanında olmaya çalıştık.
Bu senede vekaleten kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu düsturla yüce İslam dininin usulleri çerçevesinde kurbanlarınızı kesip aynı hassasiyetle dağıtımlarını gerçekleştireceğiz.
Önümüzdeki Kurban Bayramı münasebetiyle, aziz milletimizin ve ülküdaşlarımızın bizlere emaneti olarak gördüğümüz vekaleten kurban bağışlarınızı
Yurtdışında;
• Halep ve Kerkük
• Kazakistan,
• Bosna-Hersek,
• Kosova,
• Afganistan,
• Kırım,
• Azerbaycan
Yurtiçinde;
• Kırım Türkleri’nden oluşan Ankara’nın Günalan Köyü
• Afganistan Özbekleri’nin yaşadığı Hatay’ın Ovakent Köyü
• Afganistan Özbekleri’nin yaşadığı Tokat’ın Evrenpaşa Mahallesi
• Konya-Kulu’da bulunan Nogay köyü
• Kırgız Türkleri’nin kurduğu Van-Erciş Ulupamir Köyü
• Doğu Türkistanlı soydaşlarımız için Kayseri’ye
ve ülkemizdeki diğer ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz.
Tüm vatandaşlarımız 690 TL olarak belirlenen kurban bağış ücretini “Ülkü Ocakları Kurban Bağış Hesabına” yatırdıktan sonra bu konuyla ilgili görevlendirilen arkadaşlarımıza vekaletlerini vererek, kurban ibadetlerini Ülkü Ocakları aracılığıyla gerçekleştirebilecek ve kurbanlarını ihtiyaç sahipleri ile paylaşabileceklerdir.
Şimdiden yapacağınız ibadetlerin ve kurbanlarınızın kabul olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz eder, zulmün son bulduğu bir bayram geçirmemizi temenni ederim.
Olcay KILAVUZ
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
18 Ağustos 2016

Add Comment