TÜRKMEN ÇOCUKLAR 23 NİSAN’DA ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANIYLA BİRLİKTEYDİ
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı savaş mağduru Irak ve Suriye Türkmeni çocuklarımız ile geçirdi.
Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ve Genel Merkez yöneticilerimiz Türkmen çocuklarla 23 Nisan coşkusunu paylaştı. Program kapsamında Türkmen yavrularımız ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Anıtkabir’e giden Genel Başkanımız ve Genel Merkez yöneticilerimiz, daha sonra Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret etti. Başbuğ Alparslan Türkeş’in kabrinin ardından Türkmen misafirlerimiz ile bir alışveriş merkezindeki çocuk oyun alanına giden Genel Başkanımız, burada tüm çocuklar ile ayrı ayrı ilgilenerek, çocukların oyun keyfini paylaştı. Çocuk oyun alanının ardından Türkmen çocuklarımız, bizzat Ülkü Ocakları Genel Başkanımızın kullandıkları araç ile Ülkü Ocakları Genel Merkezi’mize geldi. Çocukları makamında misafir eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, 23 Nisan münasebetiyle Genel Başkanlık makamını 8 yaşındaki Irak Türkmeni Muhammed Ayvaz’a devretti. Genel Merkez yöneticilerimizin de hazır bulunduğu programda, Genel Başkanımız Muhammed Ayvaz kendisini tanıttıktan sonra Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri ve ileriye yönelik projeleri hakkında bilgi aldı. Ülkü Ocakları’nın her zaman Türkmenlerin yanında olduğunu ve hep yanlarında olmasını istediğini söyleyen Ayvaz, kendilerine bu güzel günü yaşattıkları için Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’a da ayrıca teşekkür etti. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ise Ülkücüler’in her zaman soydaşlarının yanında olduğunu ve asla mazlumların yalnız olmadığını ifade ederek, “23 Nisan Türk çocukları başta olmak üzere tüm çocuklara Mustafa Kemal Atatürk’ün hediyesidir. Milletin iradesinin temsil makamı olan TBMM’nin açıldığı bu anlamlı günü siz çocuklara hediye eden Mustafa Kemal ATATÜRK, huzurun ve barışın hakim olduğu bir dünyanın ancak çocukluktan bu mefhumlara tutkun kişilerce mümkün olduğunu biliyordu. İnanıyorum ki, sizler hem milletimizi hem de dünyayı çok daha ileriye taşıyarak, kan ve gözyaşının son bulacağı bir düzen tesis edeceksiniz.” dedi.
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un Türkmen balalarımıza hediyelerini takdim etmesinden sonra hatıra fotoğrafı çekilmesiyle program sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Add Comment