Türkiye Şampiyonu Abdullah Kuzu Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığını ziyaret etti. Başarılı eğitmen Ömer Köse’nin yetiştirdiği sporcu Kahramanmaraşlı Abdullah Kuzu Türkiye Boks Federasyonu 2017 yılı faaliyetleri kapsamında başlatılan Türkiye Genç Erkekler Ferdi Boks Şampiyonasına katılarak şampiyon oldu. Türkiye’nin dört bir yanından sporcu, antrenör, hakem ve teknik görevli olmak üzere toplam 725 kişinin katıldığı organizasyona Kahramanmaraş ilini temsil için giden Abdullah Kuzu, +91 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.

Şampiyonun Ülkü Ocaklarına yapmış olduğu ziyaretten memnuniyetini dile getiren Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Mesut Kaplan: ” Kahramanmaraş’ın yiğit evladı Abdullah Kuzu’nun Şampiyonluğu hepimizi gururlandırmış ve onurlandırmıştır. Gelecek Türkiye’sinin köşe taşı olan İlim ve bilim alanının yanında sporunda önemi memleketimiz ve yetişen Türk gençliği için çok önemlidir. Başkomutan Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Spor ahlaktır ‘Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır.’ demiştir. Zira Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister. İlimi, bilimi ve sporu asla ama asla ihmal etmemeliyiz Şampiyonumuzun bu gün buralara gelmesine vesile olan büyütüp yetiştiren ailesi olmak üzere eğitmenlerine ve teknik ekibin teşekkür ediyorum” dedi. Kaplan, Türkiye Şampiyonu Abdullah Kuzu’ya ziyaretin sonunda hediye takdim ederek başarılarının devamını diledi.

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı ziyaretlerinin ardından konuşan şampiyon Kuzu: ” 4 yıldır hazırlanıyordum büyük hedeflerim var ilkini gerçekleştirmiş bulunuyorum. Genç Erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldum gururluyum. Mücadelem memleketim ve ay yıldız için daha çok çalışıp devamını getireceğim Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanımız sayın Mesut Kaplan’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Add Comment